Zamknij
REKLAMA

Za rok wspólna inauguracja roku akademickiego na UKW i UTP?

17:47, 10.10.2017 | j
REKLAMA
Skomentuj
Inauguracja roku akademickiego na UKW - 10.10.2017. Fot. Jacek Nowacki

W sali koncertowej Copernicanum odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Największa uczelnia publiczna w Bydgoszczy uroczyście rozpoczęła dzisiaj nowy rok akademicki. Uroczystość przebiegała tak jak tradycja nakazuje. Rozpoczęła ją wypowiedziana przez rektora łacińska sentencja Quod bonum, felix, faustum, fortunatumque sit ("Oby to było dla szczęścia, dobra i pomyślności"). Następnie odśpiewano „Gaudeamus igitur”.

Potem miało miejsce wystąpienie rektora UKW, który wskazał na potencjał uczelni (ponad 9 tys. studentów, tysiąc pracowników, 50 kierunków studiów) i pochwalił się sukcesami odniesionymi w minionym roku, mówił też o zacieśnianiu współpracy między uczelniami publicznymi regionu, zwłaszcza między UKW a UTP. – Nasze uczelnie przygotowują się do otwarcia wspólnych kierunków studiów w zakresie informatyki – zdradził prof. dr hab. Jacek Woźny, dodając, że obie uczelnie działają z intencją „stworzenia w nieodległym czasie bydgoskiego związku  uczelni  UTP  i UKW”. Zapowiedział też otwarcie wkrótce na UKW nowego kierunku studiów: prawo w biznesie.

Po immatrykulacji studentów wykład inauguracyjny zatytułowany  „Tradycja Uniwersytetu w kulturze ponowoczesnej” wygłosił dr hab. Piotr Kostyło, prof. UKW. Nie zabrakło wystąpień gości. List ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina  odczytał szef jego gabinetu politycznego Piotr Ziółkowski. Okolicznościowe przemówienie wygłosił wicewojewoda Józef Ramlau.

Uroczystość uświetnił  minikoncert fortepianowy w wykonaniu Justyny Jażdżyk z Wydziału Edukacji Muzycznej UKW.  

(j)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018