Zamknij
REKLAMA

Ładny dom. Ale ten obok, który się spalił, to był naprawdę piękny

22:08, 10.10.2017 | was
REKLAMA
Skomentuj
Sienkiewicza 16. Fot. Jacek Nowacki

Zakończył się nienakazowy remont budynku przy ul. Sienkiewicza 16.

- Dzisiaj kończymy - odparł Radosław Walczak, szef firmy Radwalspaw, która odmieniła wygląd  kamienicy przy ul. Sienkiewicza 16, gdy zapytaliśmy, czy remont zbliża się do końca. Wyremontowana została elewacja budynku i klatka schodowa.

Dowiedzieliśmy się, skąd pochodzą pieniądze na pokrycie kosztów remontu.  Właściciele z pomocą wyspecjalizowanej w tym zakresie bydgoskiej firmy „Akant” uzyskali premię kompensacyjną. (To  forma zadośćuczynienia za lata, kiedy nie można było podnosić czynszu lokatorom.)

- Ten budynek należy do naszej rodziny od 80 lat - zwierza się pani Ewa, której dziadek w latach 30. dokonał zakupu. Był człowiekiem zamożnym, miał masarnię na Chodkiewicza, więc kupił też dom sąsiedni. – Ten to był naprawdę piękny, ale się spalił – relacjonuje  wnuczka przedwojennego właściciela masarni. Spalony budynek  stał w miejscu, które obecnie zajmuje pawilon na rogu Sienkiewicza i Śniadeckich.

Z „Gminnej ewidencji zabytków Miasta Bydgoszczy” wynika, że dom przy ulicy  Sienkiewicza 16 został zbudowany w 1870 roku.

(was)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018