Zamknij
REKLAMA

Partia Razem: Chcemy żłobków zamiast strzelnic!

15:57, 14.11.2017 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

W miniony czwartek Sejm uchwalił nowelizację Ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Na jej podstawie Ministerstwo Obrony Narodowej zamierza od stycznia 2018 roku uruchomić program otwartych strzelnic dla każdego w każdym powiecie.
 

W Polsce toczy się dyskusja na temat większego dostępu do broni przez obywateli. O żadnym projekcie liberalizującym dostęp do broni na razie nie ma mowy, ale Ministerstwo Obrony Narodowej w związku z uchwaloną przez Sejm nowelizacją Ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego chciałoby od nowego roku uruchomić program, dzięki któremu w każdym powiecie poza jedną kompanią wojsk obrony terytorialnej, jedną szkołą średnią prowadzącą klasy wojskowe, była również jedna strzelnica - otwarta dla wszystkich, prowadzona przez samorząd.

Ta zmiana prawa zbulwersowała aktywistów jednej z najbardziej lewicowych partii w Polsce, Razem. "Chcemy żłobków zamiast strzelnic" - powiedzieli dzisiaj na placu przed urzędem wojewódzkim w Bydgoszczy aktywiści Razem w naszym mieście.

- PiS chce budować strzelnice w każdym powiecie, a może by te pieniądze przeznaczyć na wsparcie polskich rodzin - powiedziała Karolina Kozłowska, rzeczniczka prasowa bydgoskiego okręgu Partii Razem. Wsparcie polskich rodzin miałoby polegać na budowaniu w Polsce przez rząd i samorządy zdecydowanie większej liczby żłobków. - W Bydgoszczy jest 8 żłobków z 1000 miejsc, a tylko w pierwszej połowie 2017 roku urodziło się w mieście 1700 dzieci. Po prostu brakuje miejsc - wykazywała zasadność budowy żłobków Kozłowska i dodała, że pod opieką żłobkową w naszym województwie jest zaledwie 5,6% dzieci. - W mieście Bydgoszczy jest lepiej, bo 10%, ale są miasta z ogromnymi brakami. W Tucholi czy Solcu Kujawskim opieką żłobkową objętych jest zaledwie 2% dzieci - wyliczyła Kozłowska i dodała: - Jeżeli by te pieniądze przesunąć właśnie na ten cel, wszystkim rodzinom żyłoby się zdecydowanie lepiej.

Członkowie Partii Razem liczą na prezydenta Andrzeja Dudę i mają nadzieję, że zawetuje uchwaloną ustawę.

Karolina Kozłowska, rzeczniczka prasowa bydgoskiego okręgu Partii Razem. Fot. Jacek Nowacki

(ech)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

StenSten

1 9

W sumie mają rację. Problem jednakże polega na tym, że w dalszym ciągu rodzi się za mało kandydatów do żłobków. Najgorsze co może być to pusty żłobek. Pusta strzelnica tak bardzo nie deprymuje. 21:37, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

monmon

3 4

Toruński przyglup sten vel lorowski twierdzi że trzeba budować strzelnice zamiast żłobków. Swołocz zachęca do strzelania. 23:43, 14.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

4 3

Jesteś jednak kretynem, który nie potrafi prawidłowo zinterpretować składającej się z trzech zdań wypowiedzi. Napisałem matołku wyraźnie : " W SUMIE MAJĄ RACJĘ". Żłobki są znacznie ważniejsze niż strzelnie pod warunkiem, że się rodzą dzieci.
Patologiczna nienawiść do wyimaginowanego w twojej chorej wyobraźni rzekomego torunianina uczyniła z ciebie mikrocefala. 10:52, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

1 2

Powyżej zwyczajna omyłka pisarska. Oczywiście powinno być słowo "strzelnice", a nie "strzelnie". 11:54, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maximaxi

4 3

Za bardzo nie rozumiem argumentacji tych lewicowców.Partia która opowiada się za zabijaniem dzieci(popieranie aborcji) od razu ma problem z tematem budowy obiektów do zabijania ludzi.?

Czym różnią się te czyny?Aczkolwiek jedno i drugie służyć ma do pozbawienia życia (z wyjątkiem strzelania sportowego). Ja mam inny sposób na rozwiązanie problemu braku żłobków:zgodnie z wolą ugrupowań lewicowych dopuśćmy całkowicie aborcję-będzie mniej dzieci bo wyrodne matki je w łonie pozabijają-PROBLEM SAM SIĘ ROZWIĄŻE i nie będzie trzeba budować żłobków. Taką politykę przecież propaguje Wasza "góru"-pseudo nauczycielka Mackiewicz. 19:35, 15.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone