REKLAMA

Latos: Lista osiągnięć rządu jest długa. Opozycjo krytykuj mądrze!

14:55, 17.11.2017 | was
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Wojewoda kujawsko-pomorski i liderzy Prawa i Sprawiedliwości w regionie podsumowali dwa lata rządu Beaty Szydło.

- Były to dwa lata bardzo dobre dla Polski -  stwierdził wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i omówił dokonania rządu, dowodząc, że  Prawo i Sprawiedliwość realizuje swoje obietnice wyborcze i konsekwentnie wciela w życie program oparty na trzech filarach: rozwój  - rodzina - bezpieczeństwo.

O wielkim sukcesie, jakim jest program 500+, mówiła Marzenna Drab, wiceminister edukacji narodowej. - Przywrócił on podmiotowość polskiej rodzinie, zapewnił stabilność i poczucie bezpieczeństwa – wyliczała zalety 500+ szefowa  PiS w okręgu toruńsko-włocławskim. Ten  program objął w naszym regionie ponad 225 tys. dzieci.

Poseł Tomasz Latos wyliczył natomiast zalety programu leki 75 +. W naszym województwie skorzystało na jego wprowadzeniu 119,5 tys. seniorów.- Warto też wspomnieć o rządowym wsparciu dla Pesy - powiedział lider Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim i przypomniał, że dwa lata temu rząd Beaty Szydło też pomógł Pesie wybrnąć z trudnej sytuacji. Wielkim sukcesem nazwał wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia wpisanie na listę wieloletnich inwestycji budżetu państwa rozbudowy Szpitala im. Biziela.

Poseł Latos skorzystał z okazji, żeby zaapelować do opozycji: - Skoro musicie krytykować, bo uważacie, że taka jest wasza rola, to krytykujcie mądrze. Szukajcie tego, co można zrobić lepiej. Natomiast nie mówcie, jeżeli coś się udało i są na to twarde dane, że tego nie ma!

(was)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

7 10

Szacun dla rządu dobrej zmiany j jego przedstawicieli w terenie. 16:03, 17.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

11 11

Rzondy PiSmatołuf to jedna wielka farsa i samouwielbienie. Jak do tej pory to oni tylko siebie chwalą. Polska w ruinie to właściwe hasło dwa lata rzonduf. 17:37, 17.11.2017

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

AA

5 4

co ciebie zeschetyniały (to gorzej niż skretyniały) Bydłonardzie obchodzą rządy dobrej zmiany? Przecież jesteś wycieraczką do butów Angeli. 20:49, 17.11.2017


@A@A

5 4

Jarociński, rzondy dojnej zmiany, nie dobrej zmiany. Dobra Zmiana nastąpi jak pismatołkuf będą wieszać. 22:25, 17.11.2017


AA

3 3

Cieszy mnie twoja bezsilność. A porządzimy jeszcze przynajmniej 6 lat. 08:55, 18.11.2017


@A@A

4 3

My to znaczy kto? Ty? 09:22, 18.11.2017


adaaaadaaa

10 4

PO to współcześni szmalcownicy. Byle się dorwać do koryta, spalą Polskę. 22:01, 17.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

6 4

A co z naszą S10 partyjni propagandziści? Kaczyński nam ją zablokował, czy wasi kolesie z Torunia/ 22:30, 17.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bogdan KościelnyBogdan Kościelny

3 9

Hasła PiS: fakty a mity
1. ?Reaktywacja Trybunału Konstytucyjnego? ? upolitycznienie władzy sądowniczej.
2. ?Repolonizacja? ? więcej polityków w sektorze bankowym.
3. ?Spółki państwowe jako koło zamachowe gospodarki? ? prowadzące gospodarkę na manowce.
4. ?Obniżenie wieku emerytalnego? ? jeszcze szybszy spadek liczby osób w wieku produkcyjnym.
5. ?Bezrobocie najniższe od 26 lat? ? kontynuacja trendu, a nie zasługa rządu.
6. ?Bezrobocie kobiet po raz pierwszy spadło poniżej poziomu bezrobocia mężczyzn? (E. Rafalska) ? z powodu wzrostu dezaktywizacji zawodowej kobiet.
7. ?Rodzina 500+? ? dodatkowa dezaktywizacja młodych kobiet.
8. ?Przez 8 lat rządów poprzedników (kolacji PO-PSL) z kraju m.in. za pracą wyjechało 2 mln osób? (M. Morawiecki) ? w pierwszym roku PiS wyjechało tyle osób co przez 8 lat PO-PSL.
9. ?Walczymy o lepszą pozycję rolników w UE? ? zakaz handlu ziemią hamuje rozwój rolnictwa.
10. ?Podniesienie prognozy polskiego wzrostu gospodarczego przez Komisję Europejską? ? dla 14 krajów UE prognoza wzrosła bardziej.
11. ?Wykorzystanie mocy produkcyjnych w przemyśle doszło w październiku do aż 81,4 proc. Jest to najlepszy wynik od dziesięciu lat? ? a jednocześnie brak inwestycji.
12. ?Deficyt w ryzach? ? czyli największy w UE przyrost długu publicznego.
13. ?Uszczelnienie systemu podatkowego? ? połowa to efekt koniunktury i działań jednorazowych.
14. ?Podniesienie kwoty wolnej od PIT? ? pozorowane działanie bez znaczenia dla zatrudnionych.
15. ?Wzrost transparentności wydatków publicznych? ? coraz trudniej o dane i ich ocenę.
09:34, 18.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

3 4

Same slogany drogi Bogdanie Kościelny. Przyjrzyjmy się tylko pierwszym pięciu punktom ( dalej jest podobnie, ale nie ma sensu tyle pisać).
Punkt 1 - Rozumiem, że sędzia Łączewski, sędzia Tuleya, sędzia Rysiński ( ten, który uniewinnił posłankę Sawicką), prezes TK Rzepliński, wiceprezes TK Biernat i wielu, wielu innych "czynowników" sądowych z czasów PO-PSL byli ludźmi całkowicie oderwani od polityki, absolutnie apolitycznymi.
Punkt 2 - Politycy, jak rozumiem, to największe zło wszechczasów. Nie powinni istnieć. Aż dziw bierze, że otumanieni ludzie z taką regularnością uczestniczą w wyborach polityków, zarówno na szczeblu ponadnarodowym (PE), krajowym ( sejm, senat, prezydent) jak i samorządowym. Po co komu wybierać idiotów, którzy na niczym się nie znają i wszystko psują ?
Punkt 3 - Spółki państwowe oczywiście zawsze prowadzą na manowce. Spółki prywatne, np. Amber Gold nigdy. Z czego wynika takie przekonanie,Bóg jeden raczy wiedzieć.
Punkt 4 - Jeszcze szybszy spadek wieku produkcyjnego z powodu wyboru możliwości, a nie przymusu pójścia na emeryturę ? Nawet przepisy przejściowe wprowadzające ustawę ponownie obniżającą wiek emerytalny przewidują kontynuację ochrony pracowników w wieku przedemerytalnym aż do 67 roku życia, jeżeli w chwili wprowadzenia nowych przepisów przekroczyli 63 rok życia ( tak to wygląda w skrócie, nie wdając się w mało istotne detale minimalnie różnicujące tę zasadę). Dodać należy, że utrzymano zasadę, że im dłużej ktoś pracuje tym bardziej zwiększa mu się wymiar emerytury. Nie warto zatem korzystać z nowego przywileju tym bardziej, że nie trzeba.
Punkt 5 - Jasne, że żaden sukces gospodarczy nie jest jego zasługą rządu . Sukcesy wynikają rzecz jasna wyłącznie z "trendu". Każde niepowodzenie natomiast nigdy z owym "trendem' nie ma nic wspólnego. Niepowodzenia z samej natury rzeczy mogą wynikać wyłącznie z winy rządu PIS. Jeżeli PO ponownie dojdzie do władzy powyższa reguła ta automatycznie przestanie obowiązywać. Znowu będziemy mieszkali na " zielonej wyspie" szczęśliwego wzrostu gospodarczego zmierzającego aż do granic absolutu. 12:31, 18.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

4 0

Bredzisz wPiSywaczu. Sędziowie zależni od Ziobry i JarKacza to dopiero gwarant niezależności. Koń by się uśmiał. Rzepliński to przede wszystkim znakomity prawnik, czego nie można powiedzieć o pożal się Boże prawnikach jak Duda, Ziobro i Kaczyński. Więcej emerytów to większe obciążenie pracujących. Ekonomia jest jedna i ideologii nie znosi. Amber Gold był zły, ale SKOKI są OK? Państwowe spółki to dla dojnej zmiany TKM. Szkoda czasu na czytanie twoich urojeń, znawco od wszystkiego. 15:28, 18.11.2017


jak widaćjak widać

5 4

Pisuar pisuarowi wlezie bez mydla, byle tylko zablysnąć, jak go niedopuszczają osobiście to chociaż na forum. 17:01, 18.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

krysiakrysia

4 2

Chwali się tym 500+ PIS ale niech najpierw sprawdzi jak to jest zorganizowane do składania dokumentów i wypłaty ile to kosztuje stresu mieszkańców Bydgoszczy , którzy występują o tę jałmużnę 18:56, 18.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hektorhektor

2 3

Za darmo i jeszcze źle...I jak tu ku...a Polakowi dogodzić?... 00:05, 19.11.2017


StenSten

1 5

@Beonard : Gdybyś miał nieco szersze horyzonty umysłowe niż posiadasz wiedziałbyś, że piszesz banialuki. Żaden sędzia nie jest zależny ani od Ziobry ani od Kaczyńskiego. W jaki sposób miałby być zależny ? Ziobro lub Kaczyński mogliby go odwołać ze stanowiska ? Wcześniej mogliby mianować go na stanowisko sędziego ? Mogliby pozbawić go immunitetu ? Ukarać dyscyplinarnie ? To są kompletne bzdury głoszone przez niedouczonego fanatyka.
Rzekomo znakomity prawnik Rzepliński specjalizował się przez całe życie w kryminologii. Gdybyś miał nieco większe pojęcie o prawoznawstwie niż masz, wiedziałbyś, że kryminologia jest dziedziną wiedzy z pogranicza socjologii i elementów prawa karnego. Nie jest to nawet przedmiot ściśle prawniczy. To wygląda nieco podobnie jak z relacją stomatologii względem medycyny ogólnej.
No, ale co ty możesz na ten temat wiedzieć absolwencie przyzakładowej zawodówki ?
Co do SKOK-ów to popełniasz błąd logiczny. SKOK-i podobnie jak Amber Gold nie są firmami państwowymi. Skoro zarówno SKOK-i ( niektóre) jak i Amber Gold dopuściły się przekrętów na wielką skalę, świadczy to o zasadności mojej tezy, że nie koniecznie państwowe przedsiębiorstwa muszą źle funkcjonować. Jeszcze gorzej mogą funkcjonować przedsiębiorstwa prywatne.
Co do emerytów, to oczywiście można byłoby w ogóle zabronić ludziom przechodzenia na emeryturę. Wtedy nie byłoby żadnych dodatkowych obciążeń dla pracujących. Tak było praktycznie we wszystkich państwach w XIX wieku. Kto nie miał już sił do pracy, przechodził na garnuszek rodziny, jeżeli w ogóle takową posiadał. Gdy Bismarck jako pierwszy na świecie wprowadził obowiązkowe ubezpieczenia rentowo-emerytalne, emeryci nabywali uprawnienia dopiero po skończeniu 70 roku życia. Mało kto w tamtych czasach dożył tego wieku, zwłaszcza jeśli przez cale życie pracował fizycznie po kilkanaście godzin na dobę. Chciałbyś powtórzenia takich warunków społecznych w imię wzrostu gospodarczego ? 10:26, 19.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dla BydgoszczyDla Bydgoszczy

2 1

Póki ci PIS niewiele zrobił,przed wszystkim czekamy na AUTONOMIĘ dawnej uczelni medycznej ,póki co pod skrzydłami drapieżnych kruków i wron troLUJskich.Na PO, gdzie po raz 3-ci baronem ma być tow.T. Lenz, słynny pacyfikator Bydgoszczy i promotor Pietrka gęś-Całbeckiego, wroga Bydgoszczy i regionu ale skutecznych dla torunia ,kto rozsądny będzie głosował? Kogo wybierać, przecież chyba nie P. Skuteckiego z Kukiz,15? 15:03, 19.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Tyle załatwili?Tyle załatwili?

1 0

Ministerstwo Środowiska nie widzi możliwości, aby Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, który zostanie utworzony od nowego roku, zarządzał dorzeczem Brdy. Wszystko zatem wskazuje na to, że Brda będzie w gestii RZGW w Gdańsku oraz podlegającego mu Zarządu Zlewni w Chojnicach. 09:57, 20.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

popispopis

0 2

Wezwania do opozycji demokratycznej o wyłacznie tzw. konstruktywną krytykę Partii Kierowniczej wymyślił Gomułka, a kontynuował Gierek, Kania, Jaruzelski i obecnie Kaczyński. Może Urban pisze im przekazy dnia.
18:34, 20.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

1 1

Pomieszanie z poplątaniem w tych najnowszych wpisach niezmordowanego Hetziga. Komuniści nie wzywali "opozycji demokratycznej" do żadnej konstruktywnej krytyki, tylko wsadzali oponentów do więzienia. Taka pisanina jak ta powyżej pod nickiem "popis" świadczy jedynie o daleko posuniętej amnezji wpisywacza, który powinien doskonale pamiętać czasy PRL. Był już wtedy człowiekiem dorosłym. 20:47, 20.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mikimiki

0 1

a co na to koń i pucbon? 23:04, 20.11.2017


REKLAMA
REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017