REKLAMA

Dla zdolnych absolwentów stypendia na studia w Bydgoszczy

15:35, 17.11.2017 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Zastępca prezydenta Anna Mackiewicz wręczyła dzisiaj w ratuszu 10 uzdolnionym absolwentom szkół ponadpodstawowych, mieszkańcom Bydgoszczy, którzy zdecydowali się na studia na uczelniach w naszym mieście, akty potwierdzające przyznanie stypendium.
 

Na mocy specjalnej uchwały Rady Miasta Bydgoszczy ustanowiony został w naszym mieście program stypendialny dla młodzieży osiągającej szczególne wyniki w nauce. Program ten ma zachęcić bydgoską młodzież do podjęcia studiów w Bydgoszczy na kierunkach, których ukończenie daje możliwość podjęcia pracy i związania się zawodowo z miastem. Kierunki objęte programem stypendialnym to: informatyka, informatyka stosowana, mechatronika, teleinformatyka, elektronika i telekomunikacja, inżynieria materiałowa, budownictwo, fizyka, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, przetwórstwo tworzyw sztucznych, wzornictwo, architektura, energetyka, transport, elektrotechnika. Program obejmuje absolwentów szkół nie tylko publicznych, ale również niepublicznych. Stypendia są kierowane do absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z siedzibą w Bydgoszczy, na stałe zameldowanych w naszym mieście, którzy uzyskali na egzaminie maturalnym z matematyki na poziomie rozszerzonym wynik, co najmniej 60% punktów możliwych do zdobycia oraz podjęli naukę w Bydgoszczy, w roku zdania matury, na studiach stacjonarnych, na uczelniach publicznych i niepublicznych, wskazanych w uchwale Rady Miasta kierunkach. Stypendyści otrzymują w roku akademickim miesięczne stypendium w  wysokości 500 zł.

Dzisiaj w ratuszu zastępca prezydenta Anna Mackiewicz dziesięciu absolwentom bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych (obecnie studenci I roku) wręczyła akty potwierdzające przyznanie stypendium na rok akademicki 2017/2018. Spośród tegorocznych stypendystów dziewięć osób studiuje na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, jedna na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Uczestniczący w spotkaniu ze stypendystami wiceprzewodniczący rady Lech Zagłoba-Zygler, usatysfakcjonowany faktem podjęcia przez uzdolnionych absolwentów studiów w Bydgoszczy zapytał, czy zamierzają oni po skończeniu studiów pozostać w Bydgoszczy i tutaj szukać zatrudnienia. - To zbyt odległa perspektywa. Zweryfikuje to rynek pracy w Bydgoszczy w porównaniu z innymi. Ciężko w tej chwili odpowiedzieć - usłyszał konkretną odpowiedź stypendysty miasta.

(ech)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017