REKLAMA

Drugie Tatrzańskie Spotkanie Wigilijne

20:38, 07.12.2017 | Hal
REKLAMA
Skomentuj

5 grudnia 2017 roku odbyło się Drugie Tatrzańskie Spotkanie Wigilijne z udziałem osób niepełnosprawnych, w tym roku pod hasłem: Jak ja kocham te święta…

Stało się to już tradycją fordońską, że gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia ma tu miejsce uroczystość  o specjalnym charakterze. W dniu 5 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w restauracji Villa Tatrzańska odbyło się Drugie Tatrzańskie Spotkanie Wigilijne. Organizatorem spotkania był Ruch na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych Wyzwanie, działający w bydgoskim środowisku od 9 lat. Stowarzyszenie ścisłe współpracuje z restauracją Villa Tatrzańska, która także w tym roku  zaprosiła w swoje gościnne progi na pyszny świąteczny posiłek osoby z różnymi niepełnosprawnościami wraz z  rodzinami, przyjaciółmi.

Do wspólnego stołu zasiedli także przedstawiciele władz miasta oraz życzliwi sponsorzy, wspierający stowarzyszenie w realizacji różnych zadań statutowych. Dla wszystkich uczestników stowarzyszenie przygotowało moc niespodzianek. Prezes Ruchu Wyzwanie Halina Jankowska  podziękowała sponsorom i wręczyła im pamiątkowe breloczki wykonane przez członków stowarzyszenia.

Na spotkaniu była obecna wiceprezydent Anna Mackiewicz, która złożyła życzenia i wyraziła podziw dla zaangażowania członków Ruchu w działania na rzecz niepełnosprawnych i podkreśliła, że są ludźmi, którzy potrafią przyciągać kolejne osoby do pomagania innym.  

W uroczystości uczestniczyli  m.in. Kazimierz Drozd – wiceprzewodniczący Rady Miasta, zarząd FSM z wiceprezesem Andrzejem Wyżgowskim na czele, dyrekcje Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu, prezes Okręgowego Zarządu PZD w Bydgoszczy  Barbara Kokot, członek zarządu firmy Interhandler z Torunia Ewa Piaskowska, przewodniczący fordońskich rad osiedlowych oraz ks. Janusz Tomczak, diecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych.

Podczas wigilii grał zespół muzyczny Pro Sum, od lat działający przy stowarzyszeniu. Dużą atrakcją był  otoczony elfami mikołaj. Rozdane paczki ze słodyczami zostały przygotowane w wyniku przeprowadzonej przez Ruch Wyzwanie akcji "Witaj Mikołaju po raz dziewiąty".

(Hal)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

5 4

Bawi się "szlachta". Festiwal obłudy trwa. Ile i kto zapłacił za to przedstawienie hipokryzji? Towarzysz Drozd, ten który bił własną żonę za co został skazany prawomocnym wyrokiem? Jeden z szefujących przestępczymi spółkami atrox i desire? Czy może jaśnie pan "baron" Andrzej Wyżgowski, wiceprezes FSM, bezczelnie żerującej na przeważnie niezbyt zamożnych Członkach naszej Spółdzielni? Z jego dochodami (tymi legalnymi) blisko 20 tysięcy na miesiąc (z kasy także biedaków), nic tylko balować. Z nudów oczywiście i z potrzeby zaspokojenia własnej próżności. Bo komu on i pozostali członkowie w większości zdemoralizowanej władzy w tej FSM, komu tak naprawdę są potrzebni? Do spokojnego zamieszkiwania potrzebny jest tylko dobry administrator, 1/3 sprzątaczki i prosty program komputerowy. O przydatności poświadczającej nieprawdę w dokumentach p.Anny Mackiewicz, to już nawet nie ma sensu pisać. Jej apanaże na stanowisku z-cy prezydenta bufona Bruskiego, to pieniądze wyrzucone w błoto. Dlatego u nas jest tak drogo, bo za dużo cwaniaków chce na nas bezczelnie żerować. 10:25, 08.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

0 1

Bankstera Morawieckiego nie zaprosili? 20:34, 08.12.2017


REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017