REKLAMA

„Bezpieczeństwo ze świętym Mikołajem" w Łuczniczce. Policjanci zrobili show

17:24, 07.12.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Komenda Wojewódzka Policji i Caritas Diecezji Bydgoskiej  po raz dziewiąty zorganizowały akcję „Bezpieczeństwo ze świętym Mikołajem”.  3 tysiące dzieci z całego województwa zachwycone było artystycznymi występami i popisami policjantów na quadach i policyjnych samochodach.

Dzisiaj w Hali Sportowej-Widowiskowo Łuczniczka odbyła się IX edycja akcji profilaktycznej pt. „Bezpieczeństwo ze świętym Mikołajem”, organizowana przez Komendę Wojewódzką Policji i Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz partnerów: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Grupę Nieformalną Sławek i Przyjaciele, Kapral-Car, Fundację Wielka Rodzina, Fundację Serduszko na Dłoni i Nadleśnictwo Żołędowo. W imprezie udział wzięli m.in. ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz bydgoski, insp. Paweł Spychała, komendant wojewódzki policji, kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik.

Imprezę dla 3 tys. zgromadzonych na trybunach dzieci poprowadzili  policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Ich wjazd i popisy na policyjnych samochodach i quadach wzbudziły aplauz młodej publiczności. Organizatorzy zapewnili ciekawy program imprezy. Policjanci mówili o  zagrożeniach związane z korzystaniem z Internetu, kontaktem z osobami obcymi, bezpieczeństwem na drodze oraz handlem ludźmi. Przestrogi były opowiedziane w konwencji bajki. Były też występy artystyczne tancerzy  grupy „Prototyps” z Nakła nad Notecią pod opieką Fabiana Tofila, tancerzy ze Studia Tańca Bailamos oraz zespołów z Pałacu Młodzieży.

Podczas tego wydarzenia zainaugurowana została też akcja Caritas pod hasłem "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

Ideą imprezy „Bezpieczeństwo ze świętym Mikołajem” jest aktywizacja dzieci dotkniętych ubóstwem i różnego rodzaju dysfunkcjami oraz zapewnienie im niecodziennej rozrywki i zabawy, połączonych z edukacją na temat bezpieczeństwa i pozytywnych form spędzania czasu wolnego.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017