REKLAMA

Okradli kolejowy wagon. Wpadli razem z łupem

12:06, 12.01.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Policjanci ze śródmiejskiego komisariatu razem z funkcjonariuszami z Grupy Operacyjno–Interwencyjnej SOK z Bydgoszczy zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dokonali kradzieży z włamaniem do jednego z wagonów kolejowych przewożących przesyłki.

Wspólne działania kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Bydgoszczy pozwoliły zatrzymać czterech sprawców włamania do kontenerów kolejowych i kradzieży przesyłek. Mężczyźni ukradli z nich 5 pralek oraz inne przedmioty o łącznej wartości 10 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali złodziei po dokonaniu przez nich włamania i kradzieży, gdy już wsiedli do samochodu, którym przyjechali na miejsce przestępstwa. Z pociągu towarowego wynieśli wysokiej klasy sprzęt AGD i inne przedmioty codziennego użytku. Były to pralki, poduszki, deski klozetowe oraz krążki do hantli. Wartość skradzionego sprzętu oszacowano na kwotę 10 tysięcy złotych.  

Zatrzymani mężczyźni to dwaj 25-latkowie, 32-latek oraz 27-latek. Podczas sprawdzania danych personalnych w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że 27-latek jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy. Jednak wszyscy zatrzymani są znani mundurowym w związku z dokonywanymi przez nich wcześniej przestępstwami.

Dzisiaj (12.01.2018) prokurator, po przeanalizowaniu zgromadzonych dowodów, zdecyduje o ich dalszym losie. Wszyscy mężczyźni odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(i)
REKLAMA

Komentarze (2)

StefanStefan

6 1

W Fordonie kradną radia z samochodów, w Bydgoszczy okradają wagony pocztowe, czyżby nasi zaradni obywatele, z wysp brytyjskich zaczęli wracać do Ojczyzny? 12:45, 12.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018