REKLAMA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę po raz 26.

10:37, 13.01.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 26. W Bydgoszczy kwestować będzie blisko 700 wolontariuszy. Wśród nich datki zbierać będzie także prezydent Rafał Bruski.

W tym roku WOŚP zbiera datki na pomoc dla noworodków na oddziałach neonatologicznych. W Bydgoszczy pieniądze zbierać będzie niemal 700 wolontariuszy. Wśród nich jest prezydent Rafał Bruski. Prezydent Bydgoszczy przekazał już na aukcję WOŚP pióro w etui, którym Witalij Kliczko – mer Kijowa, podpisał 17 czerwca 2015 roku w bydgoskim ratuszu memorandum o wieloletniej współpracy z PESA Bydgoszcz S.A.

14 stycznia na Starym Rynku odbędzie się koncert – od godziny 12.00 na scenie prezentować będą się tancerze, a następnie zagrają m. in. easy.lovers, Hemp Gru i Monika Lewczuk. O godz. 20.00 na rynku odbędzie się światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków symbolicznie kończący zbiórki pieniędzy na WOŚP w całej Polsce.

Wiele instytucji zorganizowało imprezy mające wspomóc zbiórkę datków. W Miejskim Centrum Kultury od godz. 12.00 na dzieci czekać będzie wielki plac Lego oraz kącik plastyczny, a także Szpital Pluszowego Misia. Chętni będą mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Będą też stanowiska do zbadania poziomu cukru we krwi i ciśnienia.

Studenci Uniwersytetu Technologiczno–Przyrodniczego we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa organizują Wampiriadę, czyli honorowe oddawanie krwi. Z kolei w CH Focus Park odbędzie się akcja charytatywna „Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Impreza polega na wiosłowaniu na ergometrach wioślarskich i kajakowych. W wydarzeniu o zwycięstwo będą rywalizowały miasta: Poznań, Gdańsk, Warszawa, Toruń, Bydgoszcz.

Ruszyły także aukcje internetowe, wśród nich obrazy, kask bydgoskiego żużlowca, odłamek bomby z Kragujevca w Serbii przekazany przez Romana Jasiakiewicza, radnego sejmiku województwa. To odłamek bomby z lat wojny na Bałkanach z Zakładów Zastawy w Kragujevcu. Odłamek został znaleziony podczas wyprawy  z pomocą humanitarną w 1999 roku, w której uczestniczyli bydgoszczanie i bydgoskie firmy. Z kolei przejażdżkę rowerem oferuje Radosław Sikorski, były szef MSZ.

Program koncertów na Starym Rynku w Bydgoszczy: 12:00 – Szkoła Tańca BOHEMA 13:00 – Studio Tańca Bailamos 14:00 – easy.lovers 15:00 – Mislead 16:00 – MałyZdużyM 17:00 – BydziaComBand 18:00 – OmnimOdO 19:00 – Hemp Gru 20:00 – Światełko do nieba 20:15 – Monika Lewczuk

(i)
REKLAMA

Komentarze (1)

kolegakolega

4 5

A Wasi przyjaciele z TVP O/Bydgoszcz też będą zbierać pieniądze, czy w międzyczasie będą wymazywali serduszka w materiałach telewizyjnych???????? 12:51, 14.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018