Zamknij
REKLAMA

Wybrali Polskę i Kujawsko-Pomorskie. 13 nowych obywateli

13:14, 17.01.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

13 mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego odebrało dzisiaj akty nadania obywatelstwa polskiego. Dokumenty, razem z egzemplarzem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymali od wicewojewody Józefa Ramlaua.

Na pierwszej w tym roku uroczystości nadania obywatelstw w urzędzie wojewódzkim nowym polskim obywatelom towarzyszyli ich krewni i bliscy. Do nowej ojczyzny przybyli zza naszej wschodniej granicy – z Armenii, Białorusi, Kazachstanu, Rosji, Ukrainy i Uzbekistanu.

Wicewojewoda Józef Ramlau  przed wręczeniem aktów nadania obywatelstwa  mówił o podwójnej radości: swojej jako przedstawiciela państwa polskiego i nowych obywateli, którzy świadomie podjęli decyzję, by zostać Polakami. Wicewojewoda Ramlau stwierdził, że nasze państwo jest obecnie w innej sytuacji niż w 2004 roku, kiedy Polska przystępowała do Unii Europejskiej. UE, choć składa się z najzamożniejszych krajów świata, ma duże problemy jako organizacja międzynarodowa. - Polska, rząd polski, większość sejmowa, która została wyłoniona w drodze wyborów ma w niektórych sprawach inne widzenie spraw. Chcemy nasze, polskie sprawy prowadzić w sposób odpowiedzialny, w sposób, który będzie aprobowany przez naszych obywateli. Zarzuca się nam, że nasze poglądy w Europie nie są powszechne - mówił wojewoda i dodał, że dotyczą one spraw imigracji i obcokrajowców. - Wy jesteście najlepszym przykładem tego, że polityka naszego rządu jest polityką zdrową. My nie jesteśmy zamknięci, my otworzyliśmy przed wami nasze ramiona i nasze serca. Będziecie się u nas czuli dobrze i bezpiecznie. Będziecie mieli perspektywy rozwoju i zawodowego, i rodzinnego, wszelkiego innego - zapewnił wojewoda.

W 2017 r. w urzędzie wojewódzkim w Bydgoszczy 87 osobom wręczono akty nadania obywatelstwa polskiego. Pochodziły one z: Armenii – 11, Białorusi – 15, Bułgarii – 1, Czech - 1, Egiptu – 1, Kazachstanu - 1, Maroka - 1, Rumunii - 1, Rosji – 9, Serbii - 1, Syrii – 2, Ukrainy – 39, Uzbekistanu - 1, Wielkiej Brytanii – 1, Wietnamu - 1 i bezpaństwowiec – 1.

Obywatelstwo polskie można uzyskać w drodze nadania przez Prezydenta RP (bez spełniania dodatkowych warunków) oraz poprzez decyzję wojewody o uznaniu za obywatela polskiego. W takim przypadku cudzoziemiec musi przebywać nieprzerwanie w Polsce na podstawie zezwolenia na pobyt stały 3 lata, na miejscu posiadać regularne i stabilne źródło dochodu oraz tytuł prawny do zajmowanego lokalu mieszkalnego, ponadto musi wykazać się znajomością języka polskiego potwierdzoną urzędowym poświadczeniem (certyfikat) lub świadectwem ukończenia szkoły w RP. Druga możliwość to przebywanie 2 lata na pobycie stałym, jeżeli cudzoziemiec pozostaje co najmniej 3 lata w związku małżeńskim.

(i)
REKLAMA

Komentarze (3)

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

2 4

Przyjechali do Polski, a zostali obywatelami Kaczylandu. 09:09, 18.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StenSten

4 2

Kaczyland jest w Gruzji, na Ukrainie , na Litwie. Właśnie Rada Miasta Wilna podjęła uchwalę o nazwaniu ulicy w centrum miasta imieniem Lecha Kaczyńskiego. W Batumi osobiście byłem na Placu Marii i Lecha Kaczyńskich, również w centrum miasta. W Tbilisi i w Odessie jest podobnie. Najtrudniej być prorokiem we własnym kraju i w oczach pewnego przygłupa z Marburga. 10:00, 18.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

0 1

Gruby pismatole z Ciemnogrodu, niech nazwią wszystkie ulice imionami i nazwiskiem Kaczyński. Bydgoszcz ma jeszcze prawo do nazwania ulic dwoma największymi rozwalaczami móru berlińskiego czyli twoim tfurco Frelichowski i połety Budzbona, założyciela RMP.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=423416514684691&set=a.104862319873447.1073741827.100010490374534&type=3&theater 11:32, 18.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018