Zamknij
REKLAMA

Efekt 1 akcji: 190 kg trefnego tytoniu, nielegalny spirytus i dwa skradzione motocykle

14:17, 09.02.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Policjanci jednego dnia zarekwirowali w Bydgoszczy 190 kg nielegalnego tytoniu, butelki z bezbarwną substancją, najprawdopodobniej spirytusem oraz dwa kradzione motocykle z terenu Niemiec.

Wczoraj (8.02.2018) Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadził akcję  wymierzoną w zwalczanie przestępstw akcyzowych. Do działań przyłączyli się też funkcjonariusze z komisariatów podlegających bydgoskiej komendzie  Akcja przyniosła oczekiwane efekty.

- Pierwsze kilogramy tytoniu zostały zabezpieczone przez policjantów z komendy miejskiej. Wcześniej razem z wydziałem kryminalnym ustalili, że jeden z mieszkańców Solca Kujawskiego może być w posiadaniu nielegalnego towaru. W godzinach porannych pojechali to sprawdzić - relacjonuje przebieg zdarzeń kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Pod wytypowanym adresem policjanci zauważyli mężczyznę, który przepakowywał worki jutowe z samochodu. Po ich sprawdzeniu okazało się, że 45-latek  posiadał w samochodzie trzy worki z tytoniem. Po przeszukaniu należących do niego budynków policjanci znaleźli kolejne trzy takie worki. Łącznie funkcjonariusze zarekwirowali 85 kg tego nielegalnego towaru.

Natomiast na terenie posesji znaleźli karton z 25 plastikowymi butelkami z zawartością przeźroczystej cieczy. Znajdująca się w butelkach substancja zostanie poddana laboratoryjnej ekspertyzie. Najprawdopodobniej jest to spirytus.

Z kolei w jednym z garaży funkcjonariusze odkryli dwa motocykle. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że jednoślady zostały skradzione z terenu Niemiec. 45-latek został zatrzymany i dowieziony do bydgoskiej komendy. Tam kryminalni postawili mu zarzut z kodeksu karno-skarbowego, za który grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Teraz policjanci ustalają okoliczności kradzieży motocykli. Niewykluczone, że podejrzany może jeszcze usłyszeć dodatkowe zarzuty.    

Jeszcze tego samego dnia w innych miejscach Bydgoszczy policjanci znaleźli ponad 100 kg nielegalnego tytoniu. Trefny towar znajdował się w jednym z mieszkań przy ulicy Toruńskiej. Przechowujący go 51-letni mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany.

- Bydgoscy policjanci zabezpieczyli łącznie 190 kg nielegalnego tytoniu. Po przeliczeniu okazało się że, łączna kwota strat na szkodę Skarbu Państwa oszacowana została na ponad 190 tysięcy złotych - podsumował dzień kom. Przemysław Słomski.

(i)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018