Zamknij
REKLAMA

Akcja „Polscy okuliści kontra jaskra” do soboty. W Bydgoszczy też

11:59, 11.03.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiej akcji, której celem jest wykrywanie choroby prowadzącej do utraty wzroku. Akcja  „Polscy okuliści kontra jaskra” potrwa do soboty, 17 marca.

Od 11 do 17 marca, w wybranych gabinetach okulistycznych w całym kraju, bez wymaganego skierowania, będzie można bezpłatnie zbadać wzrok pod kątem jaskry. Z badań skorzystać mogą wszyscy ci, którzy nie odwiedzili okulisty przez ostatni rok i nie mają zdiagnozowanej  jaskry.

- Już po raz drugi my okuliści wychodzimy do naszych pacjentów, oferując im bezpłatne badania okulistyczne w kierunku jaskry - mówi prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, kierownik Kliniki Okulistyki Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego SPSK im. prof. dr W. Orłowskiego w Warszawie, prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. - Ubiegłoroczna akcja cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony pacjentów jak i lekarzy, że postanowiliśmy ją kontynuować. W tym roku do projektu przystąpiły aż 64 placówki z 38 miast  - dodaje prof. Iwona Grabska-Liberek. W ramach akcji, chętni, którzy zgłoszą się do wyznaczonych placówek okulistycznych będą mieli wykonany pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, badanie dna oka oraz badanie grubości rogówki. W przypadku wyniku pozytywnego, każdy z pacjentów zostanie objęty opieką specjalistyczną.

W Bydgoszczy udział w akcji zgłosiła Klinika Okulistyczna "Oftalmika" przy ul. Modrzewiowa 15 (telefon: 52 370 20 02)

Jaskra to groźna choroba. Powoduje zanik nerwu wzrokowego. Ponieważ rozwija się bezobjawowo, warto poddać się badaniom. Umożliwią one  wykrycie choroby, zanim dojdzie do nieodwracalnych zmian w nerwie. Tylko na tym etapie możliwe jest leczenie jaskry. W Polsce problem jaskry może dotyczyć nawet 800 tys. osób. Szacuje się, że zaledwie połowa z nich została zdiagnozowana.

(i)
REKLAMA

Komentarze (2)

HiiaryHiiary

6 3

Dzwoniłem w poniedziałek 5 marca o godzinie 9 i powiedziano mi, że nie ma miejsc, czyli akcja czy kryptoreklama okulistów ? !
19:04, 11.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wybewybe

2 0

Ja dowiedziałam się, że w tej jedynej placówce w Bydgoszczy lekarze będą badać pacjentów aż przez 2 dni. W Bydgoszczy ta akcja to LIPA ! I po co tyle hałasu w mediach skoro miejsca były tylko dla "swoich"? 19:00, 16.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018