Zamknij
REKLAMA

Tam same księgowe pracują. Nie ma komu tego wywieźć

21:11, 13.03.2018 | was
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie nadesłane

A jednak nie wszystkie przykre następstwa zeszłorocznej nawałnicy zniknęły z przestrzeni miejskiej.

Do widoku leżących drzew i gałęzi zdążyliśmy się w zeszłym roku  przyzwyczaić. Obfitował w wichury, po których strażacy mieli pełne ręce roboty. A kiedy ucierpiało drzewo leżące na posesji przy Baczyńskiego 5?

- Ta brzoza została połamana przez tornado w sierpniu ubiegłego roku, a później została pocięta - powiedział nam mieszkaniec Kapuścisk, który ulicą Baczyńskiego codziennie  przechodzi. Czyli od pół roku nie przeszkadza właścicielowi tego terenu, że ma w  kącie taką nietypową ozdobę.

Kiedyś tutaj było gimnazjum, potem miała być siedziba Zarządu Dorzecza Wisły. Obecnie budynek służy podlegającemu wiceprezydent Iwonie Waszkiewicz Bydgoskiemu Biuru Finansów Oświaty. Czy to oznacza, że miasto powinno się troszczyć o tę nieruchomość?

- Nieruchomość zabudowana przy ul. Baczyńskiego 5 została przekazana w użyczenie na okres  jednego roku tj. od dnia 8 września 2017 r. do 7 września 2018 r. na rzecz Bydgoskiego Biura Finansów Oświaty i znajduje się w dyspozycji tej jednostki – ustaliła Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta.

- Tam same księgowe pracują. Nie ma komu  tego wywieźć -  komentuje zaprzyjaźniony z naszą redakcją emeryt. 

Bydgoskie Biuro Finansów Oświaty. Zdjęcie nadesłane

(was)
REKLAMA

Komentarze (3)

Leonard BorowskiLeonard Borowski

6 1

Cytat: "- Nieruchomość zabudowana przy ul. Baczyńskiego 5 została przekazana w użyczenie na okres jednego roku tj. od dnia 8 września 2017 r. do 7 września 2018 r. na rzecz Bydgoskiego Biura Finansów Oświaty i znajduje się w dyspozycji tej jednostki ? ustaliła Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta." Wszystko można ośmieszyć szanowna pani Stachowiak. Można rżnąć człowieka nierozgarniętego, a przy tym nieźle żyjącego z pracy owoców obowiązkowych podatników. Tylko po co? W zdaniu poprzedzającym zacytowaną wypowiedź "złotych ust" aroganckiego prezydenta Bruskiego, jest wyraźnie napisane, że wspomniane BBFO podlega zastępcy jaśnie bufona, wiceprezydent Iwonie Waszkiewicz. Po za tym, to mityczne "użyczenie" tej nieruchomości, formalnie nastąpiło z dniem 08 września 2017roku, a nawałnica przeszła przez nasz region w nocy z 11/12 sierpnia ubr. Prawie miesiąc wcześniej, pani rzecznik. I co w tym czasie "właściciel zrobił? Ano nic, patrzył jak to wszystko tam gnije, marnując zapewne drogo opłaconą z naszych podatków usługę w zakresie utworzenia i utrzymania zieleni w tym miejscu. To kolejna kompromitacja pani Stachowiak i jej mocodawców nieodpowiedzialnych za powierzone im społeczne mienie. 13:55, 14.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

voilavoila

3 1

Jaki był sens umieszczania wszystkich szkolnych księgowych w jednym miejscu, skoro później w szkołach na ich miejsce poprzyjmowano innych pracowników?
Te lokalne zmiany w miejskiej oświacie są chyba tylko po to, aby generować dodatkowy koszt. Np. nowa szkoła w Fordonie, która oprócz tego że kosztowała ponad 42 miliony złotych z miejskiej kasy, to jeszcze przy nieco ponad dwukrotnie większej liczbie uczniów (szkoły+przedszkola) generuje ponad 10 krotnie większy koszt utrzymania obiektu w stosunku do starej, znacznie bardziej kameralnej i przyjaznej uczniom placówki którą zlikwidowano. Oszczędności szukają teraz w etatach pracowniczych, więc np. na kuchni zamiast 9 obsadzono "aż" 4 etaty - przez co półprodukty z garmażerki są tu normą... nie ma komu i jak ich robić. Świetlica szkolna, pomimo 60% odłożenia placówki, od początku jest o wiele za mała jak na potrzeby mieszkańców, a jej lokalizacja w budynku zmusza uczniów i ich rodziców do wykonywana po całej szkole wędrówek ludów - jest to jedno z wielu nieprzemyślanych rozwiązań architektonicznych w tym obiekcie. Tysiące metrów kwadratowych niewykorzystanych zakamarków... kto i dla kogo to projektował? Po godz. 15:00 szkoła świeci pustkami - jedynie co czwartek odbywają się tu "kinowe" seanse dla mieszkańców, przeniesione z remontowanego pałacu młodzieży - do czasu. Niewydajna wentylacja to zapewne kolejny powód do "dumy".
Dla kogo był budowany ten wielki obiekt? Dla chwały prezydenta miasta na koszt wszystkich mieszkańców?
Gdzie tu sens, gdzie logika, w działaniach bydgoskiego ratusza? Dlaczego nikt ich nie rozlicza z szastania na lewo i prawo naszymi publicznymi pieniędzmi?! Czyżby bydgoski PiS był z nimi w zmowie?!
07:42, 15.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nic dziwnegonic dziwnego

1 0

Pracownicy administracyjni w szkołach i tak prowadzą w szkołach sprawy finansowe tracąc czas na przesyłanie faktur i innych danych do biura, a kontakty z biurem odbierają raczej niemile, bo często wychodzi, że nie wie lewica co czyni prawica. To chyba była jakaś reorganizacja dla reorganizacji, żeby namieszać i wykazać się że cokolwiek w oświacie się robi. 10:41, 15.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018