Zamknij
REKLAMA

Stary Rynek wypełniły smaki z food trucków

15:59, 17.03.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj

Food trucki z całej Polski z daniami kuchni z różnych stron świata stanęły na Starym Rynku. Mimo mrozu wielu bydgoszczan skusiły smaki potraw egzotycznych i tych bardziej popularnych.

Na III Festiwal Smaków Food Trucków na Stary Rynek przyjechało blisko 30 restauracji na kółkach z daniami inspirowanymi kuchnią i kulturą wielu krajów świata. Rozpoczęcie sezonu foodtruckowego wypadło w Bydgoszczy przy mroźnej pogodzie. Odwiedzający bydgoski rynek mogli spróbować m.in. nowojorskiego pastrami, kubańskich kanapek, meksykańskich tortilli czy burgerów w najlepszym wydaniu. Na miłośników kuchni wschodniej czekały azjatyckie dania: falafele, tajskie zupy i curry, tybetańskie pierożki, koreańskie wrapy czy indyjskie tikka masala. Fani słodkości mogli rozkoszować się świeżo wypiekanymi donutami, czy hiszpańskimi churros.

Pogoda nie sprzyjała delektowaniu się smakami dań pod chmurką i niektórzy pyszności zabierali do domu. Jednak największym fanom biesiadowania na świeżym powietrzu niska temperatura nie przeszkadzała w konsumpcji kulinarnych specjałów z całego świata, jak również popularnych burgerów,  frytek czy zapiekanek. Dużym powodzeniem cieszyło się rzemieślnicze piwo.

Dzisiaj biesiada na Starym Rynku potrwa do godz. 21, a w niedzielę od godz. 12 do 20.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

summersummer

7 2

niektóre ceny z kosmosu a jedzenie z Ziemi 19:08, 17.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarsMars

7 6

Czy jest to może marka Bydgoszczu o której mówił człowiek rządzącym tym miastem ? Jedzenie z barakowozu w mrozie na ulicy z wypadającym resztkamu żywności jest bardzo elitarne i szczególnie przyjemne. Echa tego wydarzenia poszły w Polskę , wszyscy zazdroszczą tego nowatorskiego pomysłu. Czekam na kolejne pomysły budowy profesjonalnej promocji z tego miasta. Kreatywność tych ludzi poraża. 11:29, 18.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

toruńStolicaŚwiatatoruńStolicaŚwiata

3 5

W stolicy świata też tym żywią zamiast gęsiny ,twardych pierników i popijaniem piwska w zapleśniałych ruinach pokrzyżackich? Ponad 20 food trucków stanęło w sobotę na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. Było słonecznie, chociaż mroźno i wietrznie, a jednak nie brakowało chętnych do zjedzenia czegoś ciepłego. Pożywić się można także w niedzielę. 12:27, 18.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone