Zamknij
REKLAMA

Kryminalni zatrzymali fałszywych policjantów

12:21, 19.03.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

Bydgoscy policjanci ujęli dwóch oszustów, wyłudzających pieniądze metodą „na policjanta”. Mundurowi zatrzymali jednego z nich po odbiorze 10 tysięcy złotych od mieszkanki Fordonu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy mieli na oku dwóch 26-letnich mieszkańców Fordonu, ponieważ podejrzewali ich o związek z przestępstwami na tzw. „policjanta”.  Ich przypuszczenia potwierdziły się w miniony czwartek (15.03.2018). Tego dnia dyżurny bydgoskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolejnym oszustwie metodą „na policjanta”.

Mieszkanka Fordonu przekazała fałszywym policjantom 10 tysięcy złotych, pozostawiając je w kontenerze na śmieci. Chwilę później 26-latek, który zabrał pieniądze ze śmietnika, został zatrzymany. Tego samego dnia w miejscu zamieszkania został ujęty jego wspólnik, który pomagał mu w przemieszczaniu się po odbiór pieniędzy. Zatrzymani oszuści usłyszeli zarzuty dotyczące trzech przestępstw, w których pokrzywdzeni utracili pieniądze w łącznej kwocie 52 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyźni mają na koncie łącznie 6 oszustw metodą „na policjanta” lub ich usiłowań.

W piątek (16.03.2018) prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonymi dowodami, poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec oszustów środków zapobiegawczych. Jeszcze tego samego dnia sędzia zadecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego z nich na 3 miesiące, a wobec drugiego dozoru policyjnego.

- Podczas realizacji tej sprawy do policyjnego aresztu trafił 21-latek, w towarzystwie którego został zatrzymany pierwszy z oszustów. Podczas czynności policjanci znaleźli przy nim susz roślinny. Przeprowadzone badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to marihuana - poinformowała podkom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone