Zamknij
REKLAMA

Policjanci zatrzymali po pościgu BMW obładowane trefnymi papierosami

12:49, 15.05.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KWP w Bydgoszczy

700 rygli papierosów różnych marek, nie mających polskich znaków akcyzy, ujawnili policjanci z bydgoskiej „drogówki” podczas prowadzonej kontroli drogowej.

Wczoraj (14 maja) bydgoscy policjanci patrolowali drogę krajową nr 10 w rejonie Solca Kujawskiego. Około godziny 20:00 do sygnałów do zatrzymania nie zastosował się kierujący BMW. Policjanci podjęli pościg i zatrzymali samochód.

Podczas kontroli obowiązkowego wyposażenia pojazdu, w bagażniku, policjanci odkryli kartony z papierosami, które nie miały polskich znaków akcyzy. Takimi samymi kartonami wypełnione były tylne siedzenia BMW. Właściciele zapytani o ich pochodzenie oświadczyli, że zakupili je w Warszawie i są one przeznaczone do dalszej sprzedaży.

Po przeliczeniu  okazało się, że w samochodzie znajdowało się 700 rygli papierosów różnych marek. Gdyby trafiły do sprzedaży dochody Skarbu Państwa mogły zostać uszczuplone na kwotę 140 tysięcy złotych.

- 58-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna zostali zatrzymani. Oboje minioną noc spędzili w policyjnym areszcie.  Odpowiedzą za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy - poinformowała podkom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Fot. KWP w Bydgoszczy

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone