1938 – W tym roku w Bydgoszczy były następujące ceny: chleb żytni (1,50 kg) kosztował 51 gr; masło z mleczarni (1 kg) kosztowało 1 zł 40 gr, bilet tramwajowy kosztował 20 gr.

1969 – Pierwsza inauguracja roku akademickiego odbyła się w Wyższej Szkole Nauczycielskiej w Bydgoszczy. Studia rozpoczęło wówczas trzystu słuchaczy. Pięć lat później uczelnia funkcjonowała już jako Wyższa Szkoła Pedagogiczna.

1992 – I Liceum Ogólnokształcące zmieniło swego patrona Ludwika Waryńskiego na Cypriana Norwida.

2002 – W Bydgoszczy rozpoczął się, przygotowany przez Teatr Polski, Festiwal Prapremier – pierwszy w Polsce przegląd prapremierowych przedstawień z ostatniego sezonu teatralnego. Po sześciu dniach prezentacji ogłoszono werdykt: Marek Fledor został zdobywcą Grand Prix festiwalu za adaptację i inscenizację przedstawienia ?Matka Joanna od Aniołów? wg J. Iwaszkiewicza z teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu. ?Rodzina wampira? W. Sigariwa (przygotowana przez zespół Teatru Polskiego w Bydgoszczy) i ?Martwa Królewna? N. Kolady to dwa spektakle uhonorowane nagrodą dla ich reżysera – Pawła Szkotaka.

2003 – W dniu jubileuszu 75-lecia działalności chóru ?Vincentinum? odbył się koncert i uroczysta Msza św. w Bazylice Mniejszej pw. św. Wincentego a Paulo.

2005 – Na ścianie prokuratury wojskowej przy ul. Dwernickiego odsłonięto tablicę ku czci ofiar niemieckiego obozu dla nieletnich Erzeihungslager Bromberg. W domu przy ul. Dwernickiego od listopada 1939 roku do maja 1940 roku działał obóz, w którym – jak głosi napis na tablicy pamiątkowej ? ?blisko 400 młodocianych Polaków karano za ich wierność polskości?. Znaleźli się tam chłopcy w wieku od 14 do 18 lat. Pracowali pod nadzorem uzbrojonych strażników.