Zamknij
REKLAMA

Pierwszy Link z bydgoskiej PESY w barwach POLREGIO

17:43, 27.04.2017 | ech
REKLAMA
Skomentuj
Materiał PESA Bydgoszcz S.A.

W czwartek, 27 kwietnia, na warszawskim Dworcu Wileńskim  odbyło się uroczyste przekazanie wyprodukowanego przez PESA Bydgoszcz pociągu Link. Nowa jednostka jest jednym z kilku pojazdów tego typu, które już wkrótce będą jeździć w barwach POLREGIO – największego polskiego pasażerskiego przewoźnika kolejowego. To nowy etap w historii Przewozów Regionalnych, a dla bydgoskich zakładów realizacja ważnego kontraktu.

To dla nas ważny dzień: największy polski producent taboru szynowego przekazuje pierwszy z nowoczesnych składów z rodziny Link największemu polskiemu przewoźnikowi pasażerskiemu. Jestem przekonany, że ten nowoczesny produkt, eksploatowany już w kilku regionach naszego kraju, w Czechach i Niemczech (gdzie dostał homologację jako pierwszy pojazd szynowy w historii polskiego przemysłu) znakomicie wpisuje się w misję Przewozów Regionalnych, istniejących po to – jak czytamy na stronie internetowej firmy – „aby ludzie w Polsce mogli każdego dnia wygodnie i sprawnie przemieszczać się i swobodnie realizować swoje plany”. Włączenie do eksploatacji Linków na pewno będzie temu dziełu służyć – powiedział podczas uroczystości Tomasz Zaboklicki. - To nie pierwsze i wierzę, że nie ostatnie nasze wspólne przedsięwzięcie zmieniające jakość na polskich torach. Cieszę się, że dla przewoźnika służącego rocznie 80 milionom pasażerów, jesteśmy partnerem w konsekwentnej realizacji wizji rozwoju – dodał prezes Zarządu PESA Bydgoszcz.

Nowe składy PESA Link to pierwsze z nowoczesnych pojazdów, które zasilą flotę POLREGIO. Zaprezentowany dziś Link to sprawdzony i doceniany przez pasażerów tabor. Stąd też plan na rozszerzenie zamówienia o kolejne dwa pojazdy. Łącznie POLREGIO zakupi pięć pojazdów tego typu. Jest to możliwe dzięki poprawie kondycji finansowej spółki.

Zadowolenia podczas uroczystości nie ukrywał przedstawiciel rządu. – Polska gospodarka jest coraz lepiej działającym organizmem, a linie kolejowe stanowią ważną część jego krwiobiegu. Nowy Link, od dzisiaj na polskich torach, a niebawem cztery następne, to coraz lepsza jakość i komfort podróżowania w polskich pociągach. Odkąd właścicielem POLREGIO stała się Agencja Rozwoju Przemysłu, w spółkę wstąpiła energia, która odmieniła jej oblicze. Nie tylko logo czy kolor pociągów uległy zmianom. Pierwszy raz w historii spółka, znana przez lata jako Przewozy Regionalne, odnotowała dodatni wynik finansowy na wszystkich poziomach – powiedział Wiesław Janczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, który reprezentował wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

 

W uroczystości na Dworcu Wileńskim w Warszawie wzięli również udział m.in.: Adam Kwiatkowski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP,  Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Krzysztof Zgorzelski, prezes Zarządu POLREGIO, Krzysztof Mamiński, były prezes Przewozów Regionalnych (w latach 2016-2017).

(ech)
REKLAMA

Komentarze (1)

KubotKubot

4 0

Brawo Pesa! 23:07, 27.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018