Zamknij
REKLAMA

Prosty i szybki sposób na przelew zagraniczny

11:06, 08.05.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Współpraca z firmami zagranicznymi, zakupy w sklepach leżących poza granicami Polski, a czasem nawet na odległych kontynentach oraz praca za granicą wymuszają konieczność przelewów zagranicznych. Jaki sposób przelewania środków pieniężnych jest najbardziej komfortowy?

Dwie operacje w ramach jednej usługi

Myśląc o przelewie zagranicznym, od razu zastanawiamy się nad kwestią przewalutowania złotówek na określoną walutę lub odwrotnie. Polskie banki umożliwiają przesyłanie pieniędzy z kont złotówkowych na konta w walucie obcej należące do podmiotów zagranicznych, ale wiąże się to z kosztami przewalutowania i dodatkowymi opłatami za sam przelew. Banki dokonują przewalutowania według własnych kursów, które są najwyższe na rynku ze względu na obciążenie wysokim spreadem, a im wyższy spread, tym wyższe koszty ponosi klient. Podczas gdy banki ustalają spread na poziomie ok. 5%, kantory internetowe obniżają go najczęściej do ok. 1%, ale zdarza się też procentowa różnica w cenie kupna i sprzedaży danej waluty jest jeszcze niższa. Właśnie dlatego opłacalna jest wymiana waluty w kantorze internetowym, ale zwykle konieczne jest dysponowanie bankowym kontem walutowym, na które środki po przewalutowaniu są odsyłane. Nie dla wszystkich jest to komfortowe rozwiązanie. Dlatego z pomocą przychodzi usługa kantoru internetowego pozwalająca na przelanie pieniędzy z konta złotówkowego wprost na konto zagraniczne. Transakcja może być również przeprowadzana w odwrotnym kierunku. Dzięki temu zamiast operacji przewalutowania, a następnie wykonania przelewu mamy do czynienia wyłącznie z jedną operacją.

Zasady przesyłania przelewu zagranicznego

W celu przesłania przelewu zagranicznego należy na stronie kantoru uzupełnić swoje dane z dokumentu tożsamości. Może to być dowód osobisty, paszport lub karta pobytu. Kantor żąda danych zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy. Następnie podaje się imię i nazwisko odbiorcy, może to być nazwa firmy, a także adres odbiorcy i numer IBAN rachunku bankowego wraz z walutą, w której jest prowadzony. Jeśli dany kraj nie uczestniczy w systemie IBAN, należy wpisać kod SWIFT i Branch Code.

Przejrzyste zasady bez ukrytych opłat

Korzystając z https://internetowykantor.pl/jak-to-dziala/przelewy-zagraniczne/, zyskujesz pewność, że wiesz, ile płacisz za przelew zagraniczny, ponieważ żadne koszty nie są ukryte. Za wymianę waluty w kantorze internetowym można zapłacić nawet 6% mniej niż w banku lub kantorze stacjonarnym. Przelewy europejskie są wykonywane w ramach SEPA, czyli jednolitego programu dla państw znajdujących się na terenie Europy, co gwarantuje stałą opłatę w wysokości 5 PLN za przesłanie dowolnej kwoty.

Wygoda i oszczędność czasu

Przelew można wykonać z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, a na dodatek wystarczy wykonać jedną operację zamiast dwóch, co stanowi oszczędność czasu. Oprócz tego przelewy w euro i w dolarach docierają do odbiorcy bardzo szybko, ponieważ mogą znaleźć się na rachunku nawet w tym samym dniu. Kolejnym plusem jest możliwość szybkiego wykonania przelewów w różnych walutach i to także tych rzadko spotykanych.

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018