Zamknij
REKLAMA

Meble łazienkowe – niebieskie, fioletowe, czy różowe?

14:20, 12.07.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Materiały promocyjne

Meble łazienkowe mogą mieć różną kolorystykę. Zielone kolory szafek wprowadzają na przykład do wnętrza spokój i harmonię. Zieleń to bowiem równowaga wewnętrzna i taki klimat wprowadzają zielone obicia wanien czy ściany w kolorze zieleni. A jak działają na organizm inne kolory mebli łazienkowych?

Niebieskie odprężenie

O ile zielony kolor mebli wprowadza relaks do wnętrza, a jasna zieleń będzie przywodzić na myśl wiosenne skojarzenia i świeże pomysły, to niebieski kolor wnętrza łazienki będzie kojarzyć się z błogim spokojem Oczywiście zieleń to także spokój, ale błękit jeszcze bardziej wprowadza w stan relaksacji. Niebieski kolor ścian, czy szafek odpręża, więc sprzyja ogólnej atmosferze i zastosowaniu łazienki. Niebieska kąpiel z błękitnej łazience będzie świetna na zakończenie dnia. Poza tym niebieskie meble łazienkowe wpływają pozytywnie na naszą koncentrację i przyswajanie wiedzy. To kolor bardzo intelektualny, więc warto na przykład w łazience książki. Wiedzieli o tym już ludzie z epoki starożytnej, a Archimedes odkrył w wannie nawet swoje prawo fizyczne. 

Fioletowe i różowe meble łazienkowe

Z kolei kolor fioletowy wpływa kojąco na emocje. Znakomicie ten kolor wycisza i łagodzi stres. Fiolet jest polecany tym, którzy mają problemy z nerwami i chorują na bezsenność. Zaletą fioletowych szafek będzie też poprawa koncentracji i wpływ na przemianę materii. Warto więc pomalować ściany na kolor fioletowy lub stworzyć obudowanie do wanny właśnie w fioletowym kolorze. Szczególnie, że fiolet jest kolorem bardzo eleganckim i kojarzy się z ekskluzywnością, może dlatego, że rzadziej występuje w naturze niż kolor zielony czy niebieski. Do łazienki także pasuje kolor różowy. Kolor różowy to radość i optymizm, więc w różowej łazience będzie nam po prostu radośnie. Ponadto kolor różowy zmniejsza agresję, łagodzi stres i stany napięciowy. Różowe meble łazienkowe wpływają na organizm również w ten sposób, że zmniejszają uczucie osamotnienia. Różowy po prostu nastraja do życia optymistycznie. Jest też, podobnie jak fiolet, kolorem bardzo ekskluzywnym, więc znakomicie pasuje do ekskluzywnego nastroju w łazience. Nie bez powodu wiele kosmetyków produkowanych jest właśnie w kolorze różowym. Fajnie jest także stworzyć obudowę do wanny w kolorze różowym. Róż będzie też świetnie odbijał się w lustrach łazienkowych. 

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018