Zamknij
REKLAMA

Kupujesz walutę? Sprawdź kursy walut online

22:02, 13.07.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Nie warto kupować w kantorach stacjonarnych i bankach

Niekorzystny kurs kupna w ich przypadku wynika ze stosowania przez nie wysokiego spreadu walutowego. Ten często wynosi nawet ponad 5%. To natomiast całkowicie zabija jakąkolwiek opłacalność. Przez długi czas banki i kantory stacjonarne nie miały poważnej konkurencji i były w stanie działać, proponując tak niekorzystne kursy. Obecnie jednak stale tracą klientów i trend ten będzie się utrzymywać.

Dokąd odchodzą klienci?

Kierują się w stronę dwóch rozwiązań dostępnych w sieci. Jedno to wymiana społecznościowa, a drugie to kantory online.

Kantory online za sprawą wielu reklam i podobnej zasadzie działania do stacjonarnych nie są dużą tajemnicą. Wymiana odbywa się pomiędzy firmą, a klientem po podanym w serwisie kursie.

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku wymiany społecznościowej. Ta często mylona jest z kantorami online, mimo że działa w zupełnie inny sposób. W jej przypadku wymiana jest dokonywana pomiędzy użytkownikami. To oni ustalają kwoty oraz kursy po jakich zechcą wymienić swoją walutę. Ta dla wielu bardzo dziwna rzecz jest rzeczywistością i w praktyce sprawdza się bardzo dobrze. Kursy ustalane przez użytkowników często są dość niskie i bardzo opłacalne. Jak najbardziej za sprawą tego warto na nie postawić. Z kursami na największej giełdzie walut można zapoznać się pod adresem: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ . Pierwsze co rzuca się w oczy to fakt, że kursy są bardzo zbliżone do średniego kursu na świecie. Czyni to wymianę w tego typu serwisach bardzo korzystną dla każdej osoby. Dlatego też jak najbardziej warto postawić na ofertę właśnie tego typu platform.

Oszczędzanie jest możliwe, proste i bezpieczne

W internecie dostępne są bardzo korzystne oferty dla wszystkich osób, które potrzebują zakupić walutę. Dzięki sieci mogą dokonać tego bardzo szybko. Przy tym wymiana waluty w internecie jest w pełni bezpieczna. Przykładowym zabezpieczeniem mogą być kody autoryzacyjne w postaci SMS. Ich podanie jest konieczne do sfinalizowania transakcji. O ich skuteczności może świadczyć na przykład fakt, że są one stosowane również przez banki.

Podsumowanie

Każda osoba, która planuje kupić walutę powinna zatem sprawdzić kursy w internecie. Jest to bowiem w stanie przełożyć się na fakt, że taka osoba nie będzie już zainteresowana kupowaniem waluty w jakikolwiek inny sposób, jeżeli zobaczy jak wiele jest w stanie zaoszczędzić.

 


(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018