Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać drzwi wejściowe do domu?

00:00, 07.11.2017 | Materiały partnera
Skomentuj

Solidne i antywłamaniowe drzwi wiążą się z uzasadnionym poczuciem bezpieczeństwa. Dlatego wybieranie drzwi wejściowych do domu musi wiązać się ze zwróceniem uwagi na kilka kwestii. Dopiero wtedy tak naprawdę będziesz mógł zrelaksować się w swoich czterech ścianach.

Na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę, wybierając drzwi wejściowe?

Istnieje szereg parametrów, których nie można zignorować podczas procesu kupowania drzwi. W przeciwnym razie będą one znacznie mniej funkcjonalne, niż można by tego oczekiwać.

Oto parametry, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając drzwi wejściowe:

- Szerokość drzwi — ten czynnik jest bardzo istotny, gdyż podnosi również komfort życia domowników. Głównie, dlatego że dzięki odpowiedniej szerokości możliwe będzie bezproblemowe wnoszenie jakichś przedmiotów, np. sofy. Standardowo przyjęło się, że szerokość powinna wynosić około 90 cm.
- Ich wysokość — trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że drzwi wejściowe do domu powinny mieć wysokość ok. 201 cm. Wiele zależy tutaj od wzrostu domowników.
- Stopień przenikania ciepła — wbrew pozorom ta kwestia jest bardzo ważna. Obecnie zaleca się, aby współczynnik U nie przekraczał 2,6 W/(m2*K). Co ciekawe stopień przenikania ciepła związany jest ściśle z materiałami, których producent użył do wyprodukowania drzwi.
- Izolacja akustyczna — w przypadku drzwi wejściowych izolowanie hałasu z zewnątrz jest bardzo ważne. Dlatego też nie można zignorować tej kwestii. Najczęściej można spotkać modele, których poziom izolacyjności akustycznej wynosi 30 dB.

Zwróć uwagę na klasę drzwi

Parametry to nie jedyna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiednich drzwi wejściowych. Inną bardzo ważną kwestią jest również ich klasa oraz certyfikat.

Klasy drzwi 1-4 i przyporządkowane im rodzaje:

- Klasa 1 - do tej klasy zalicza się rodzaj drzwi standardowych. Nie chronią one specjalnie przed włamaniami, tym samym mogą dawać niewielki poziom bezpieczeństwa.
- Klasa 2 - w tym przypadku mamy do czynienia z drzwiami o podwyższonej wytrzymałości. Sprawiają one, że ochrona przed włamywaczami staje się już bardziej realna. Pozwala wyeliminować ryzyko działań włamywaczy, którzy używają prostych narzędzi lub też siły fizycznej.
- Klasa 3 - to rodzaj drzwi, który został stworzony w trosce o bezpieczeństwo domowników. Drzwi tej klasy nazywane są antywłamaniowymi. Ich atutem jest przede wszystkim to, że chronią przed użyciem łomu i innych niezbyt skomplikowanych narzędzi używanych przez włamywacza.
- Klasa 4 - to najwyższa dostępna klasa drzwi do domu. Określane są one mianem drzwi antywłamaniowych. Charakteryzują się dużą wytrzymałością nawet względem takich narzędzi jak pilarki, wiertarki, czy też łomy.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją także drzwi klasy 5 i 6. Jednak są one rzadziej dostępne. Te rodzaje drzwi są częściej spotykane w firmach, czy bankach. Są to przede wszystkim drzwi pancerne itp.

(Materiały partnera)

Komentarze (1)

warto dobrać właściwwarto dobrać właściw

0 0

Ja natrafiłem na bardzo dobry blog który to opisuje jak chcesz to sprawdź 08:50, 07.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone