Zamknij
REKLAMA

WZL nr 2 i "Belma" podpisały milionowe kontrakty w MON-ie

21:12, 10.11.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj

Dwie bydgoskie firmy podpisały dzisiaj w Ministerstwie Obrony Narodowej w Warszawie dwa duże kontrakty: WZL nr 2  na dostawę wraz z montażem urządzeń IFF na samolotach MiG-29 wartości 67 mln zł, a "Belma" na realizację pracy rozwojowej – projektowanie i rozwój systemu sterowanych ładunków wybuchowych wartości blisko 15 mln zł.

Umowa na dostawę wraz z montażem urządzeń IFF (tzw. system „swój-obcy”) do samolotów MiG-29 do standardu Mark XII (mod 5) w liczbie 16 sztuk Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 zawarły z Inspektoratem Uzbrojenia. Umowę podpisali I zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia płk Piotr Imański, a ze strony WZL 2: prezes zarządu – dyrektor naczelny Leszek Walczak i wiceprezes zarządu – dyrektor jakości Szymon Dankowski.

Umowa zostanie zrealizowana do 30 października 2020 roku, a jej wartość wynosi 67 mln zł. Realizacja podpisanej umowy zwiększy możliwości bojowe samolotów MiG-29 oraz usprawni samodzielne lub w ugrupowaniu wykonywanie zadań w systemie obrony powietrznej kraju, czy prowadzenie defensywnych i ofensywnych działań powietrznych zgodnie z wymaganiami NATO, a także wykonywanie lotów i przelotów w europejskiej przestrzeni powietrznej, zgodnie z wymaganiami określonymi przez EUROCONTROL.

Natomiast umowę na realizację pracy rozwojowej – projektowanie i rozwój pod tytułem: System sterowanych ładunków wybuchowych, kr. JARZĘBINA-S pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a konsorcjum firm: Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej, Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne „Belma” i spółka MindMade podpisali: I zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia płk Piotr Imański oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Techniki Inżynieryjnej Leszek Bogdan.

W wyniku podpisanej umowy opracowany zostanie prototyp systemu oraz Dokumentacja Techniczna Wyrobu. Umowa zostanie zrealizowana do 31 października 2019 roku, a jej wartość wynosi 14 999 460 zł.

– To są jedne z dziesiątek jak nie z setek umów, które co roku podpisywane są w Inspektoracie Uzbrojenia. Polska armia się już zmienia – powiedział wiceminister Bartosz Kownacki podczas briefingu prasowego po podpisaniu umów.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

janetjanet

0 0

Takie szafowanie milionami niewiele mówi przeciętnemu bydgoszczczaninowi gdyby do tego dodano wartość miesięcznej sprzedaży to by już można ocenić te kontrakty .Szukając brakujących liczb znalazłem za 2013 r wartośc Belmy równą wartości Cukierni SOWA .I co kto z dziennikarzy o tym pisał. 21:22, 19.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

monamona

0 0

W Belmie zamówili 300 min. Pewnie będą chronić urząd rady ministrów przed suwerenem bo na ruskich to trochę mało. Chyba, że Macierewicz co innego mówi co innego robi. 23:09, 19.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone