Zamknij
REKLAMA

Są w Bydgoszczy budowlańcy i budowy na medal

17:07, 13.11.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Po raz 20. Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa przyznała nagrody w konkursie „Budowa na medal Pomorza i Kujaw”. Tegoroczni laureaci statuetki Grand Prix odebrali podczas gali w Hotelu "Holiday Inn"

Już po raz 20. kapituła konkursu organizowanego przez Pomorsko-Kujawską Izbę Budownictwa przyznała statuetki Grand Prix w konkursie „Budowa na medal Pomorza i Kujaw”. Wręczenie nagród laureatom odbyło się w hotelu Holiday Inn.

Wicewojewoda Józef Ramlau stwierdził, że cieszą go sukcesy budowlańców z Kujaw i Pomorza. Przedstawiciel rządu wskazał, jakie kryteria zaczynają głównie decydować, by zostać wyróżnionym. - Nie tylko walory użytkowe, funkcjonalne, ale przede wszystkim walory estetyczne decydują o tym, by zdobyć nagrodę. Bo to one na długie lata wpisują się w pejzaż - stwierdził wojewoda, dodając, że takie właśnie obiekty cieszą potem oko przez dziesiątki, a nawet setki lat.

Wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski porównał dokonania firm budowlanych w ostatnich latach do symboli i mitów obecnych w literaturze. - To co w tej chwili się dzieje w budownictwie znakomicie odzwierciedla pewna rzecz: daleko wyszliśmy poza Polskę murowaną. Jest ona nie tylko murowana, ale także szklana. Gdybyśmy dzisiaj zobaczyli fotografie Bydgoszczy sprzed 30 lat, to prawdopodobnie nie odnaleźlibyśmy się w tym mieście, nie wiedzielibyśmy, gdzie jesteśmy - mówił zachwycony poziomem konkursu wicemarszałek Ostrowski. Poseł Piotr Król przypomniał, że tegoroczna gala odbywa się w gmachu, który został uhonorowany tytułem "Budowa na medal" w 2011 roku, wręczając  członkom kapituły konkursu, Januszowi Polakowi i Józefowi Gramzie, miniaturowe obrazy, przedstawiające ledwo ponaddziewięćdziesięcioletni gmach główny polskiego sejmu.

W tym roku w gronie laureatów konkursu znalazły się m.in. takie bydgoskie firmy jak Arkada Invest Sp. z o. o.  (za wybudowanie Atrium Parku przy ul. Gajowej w Bydgoszczy), Interbud SA i Budstol Sp. z o. o. (za wybudowanie kompleksu „Awangarda III” przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków w Bydgoszczy), Pomorska Spółdzielnia Mieszkaniowa (za kompleks „Ptasie Ogrody” przy ul. Gołębiej), Promont Bujak Sp. z o. o. Sp. k. (za realizację kotłowni i stacji uzdatniania wody w Spółdzielni Mleczarskiej w Łapach) i PW EBUD-Przemysłówka Sp. z o. o. (za realizację Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Bora-Komorowskiego w Bydgoszczy).

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Znów dwóch toruniakóZnów dwóch toruniakó

3 1

na wysokich stołach :Józef Ramlau i Zbigniew Ostrowski zamiast Bydgoszczan? Dlaczego bydgoscy politycy wszelkiej maści, są tak mało skuteczni dla naszej królewskiej Bydgoszczy?
21:13, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone