Zamknij
REKLAMA

Trzy Elfy z Pesy pojechały na Podkarpacie

14:45, 04.12.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Materiał PESA Bydgoszcz S.A.

Dzisiaj (4 grudnia) odbyła się oficjalna prezentacja trzech Elfów2, które zostały przekazane Województwu Podkarpackiemu. Bydgoska PESA w ramach zamówienia wartego 140 mln zł brutto dostarczy w sumie 5 pojazdów trzyczłonowych i 2 czteroczłonowe wraz z utrzymaniem do poziomu P4.

W poniedziałek, 4 grudnia br. Województwo Podkarpackie wraz z Przewozami Regionalnymi oficjalnie zaprezentowało pojazd Elf drugiej generacji, nowy nabytek podkarpackiego samorządu. W uroczystości uczestniczyli wicemarszałek województwa podkarpackiego Bogdan Romaniuk oraz prezes Zarządu Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski.

- Przeglądając rankingi najbardziej przyjaznych mieszkańcom, inwestujących w ich jakość życia, stwarzających warunki dla biznesu miast i województw, od kilku już lat w ścisłej czołówce znajdujemy Podkarpackie i Rzeszów. Cieszę się, że my w Bydgoszczy - z dystansu 600 km - nie przyglądamy się biernie niesamowitej karierze tego regionu, ale mamy swój znaczący udział w konsekwentnej  realizacji tak śmiałej wizji jego rozwoju.  Będąc  przekonanym, że nowoczesne elektryczne zespoły trakcyjne ELF 2 doskonale się w tę wizję wpisują, serdecznie dziękuję Samorządowi Podkarpacia i Przewozom Regionalnym za okazane nam zaufanie  – powiedział podczas uroczystości prezes Zarządu, dyrektor generalny PESA Bydgoszcz SA Robert Świechowicz. Zanim do prezentacji doszło, 21 listopada odbyła się jazda trzech pojazdów w trakcji wielokrotnej z prędkością ok. 160 km/h na trasie Rzeszów-Dębica. 27 listopada zostały pojazdy przekazane, a  dzisiaj zaprezentowane.

Elfy drugiej generacji dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych mają  przyciemniane szyby, przewijak, AED, biletomaty obsługujące transakcje bezgotówkowe i gotówkowe, specjalne uchwyty do mocowania rowerów i klimatyzację, gniazdka elektryczne oraz energooszczędne oświetlenie LED. Pojazd ma ponad 150 miejsc siedzących stałych i 10 uchylnych.  Elfy jeździć będą po różnych trasach województwa. Pesa zaoferowała 84-miesięczny okres gwarancji. Całość zamówienia, tj. 7 pojazdów, będzie kosztować Województwo Podkarpackie ok. 140 mln zł brutto. Pozostałe 4 pojazdy (2 trójczłonowe oraz 2 czteroczłonowe) Pesa dostarczy Województwu Podkarpackiemu  do końca marca 2018 r.

Na szlakach kolejowych województwa podkarpackiego jeździ obecnie 12 pojazdów wyprodukowanych przez PESA Bydgoszcz SA i - należące do grupy PESA - ZNTK Mińsk Mazowiecki.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

SonKelSonKel

4 1

I brawo, kolejne pociągi "made in Bydgoszcz" na torach. 18:34, 04.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone