Zamknij

Najlepsi pracodawcy Pomorza i Kujaw 2018 na Balu Biznesu

14:45, 11.02.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Bal Biznesu 2018. Fot. Jacek Nowacki

W sobotę, 10 lutego, w kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki odbył się doroczny Bal Biznesu. Podczas poprzedzającej go gali nagrodzeni zostali najlepsi biznesmeni i pracodawcy regionu.

Podczas gali poprzedzającej Bal Biznesu 2018 poznaliśmy laureatów  konkursów zorganizowanych przez Pracodawców Pomorza i Kujaw oraz Izbę Przemysłowo-Handlowa Województwa Kujawsko-Pomorskiego: konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017”, konkursu „Lider Wspierania Przedsiębiorczości 2017” i konkursu „Biznesmen 2017 roku”. Laureatom konkursów  statuetki i dyplomy wręczali Mirosław Ślachciak, prezes Pracodawców Pomorza i Kujaw, Piotr Terlecki, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Paulina Wenderlich, przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Organizatorem konkursu „Pracodawca Pomorza i Kujaw 2017” są Pracodawcy Pomorza i Kujaw – największa organizacja zrzeszająca przedsiębiorców w regionie kujawsko-pomorskim. Co roku organizacja ta zaprasza do nominowania w tym konkursie firm, które szczególnie odznaczają się dobrymi praktykami społecznej odpowiedzialności biznesu i innowacyjności. W tym roku kapituła konkursu już po raz siedemnasty oceniła zgłoszonych kandydatów w oparciu o kryteria, które pozwalają wyłonić najlepszych pracodawców, kierujących się dobrymi praktykami i  etyką w relacjach z pracownikami oraz partnerami gospodarczymi, a jednocześnie osiągającymi sukcesy ekonomiczne.

W konkursie warunkiem dostępu  była nominacja dokonana przez zarząd i członków Pracodawców Pomorza i Kujaw,  przedstawicieli środowisk pracodawców i przedsiębiorców niebędących członkami Pracodawców Pomorza i Kujaw, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, przedstawicieli środowiska naukowego. Łącznie wpłynęło aż 135 nominacji. Kapituła konkursu, składająca się z przedstawicieli administracji, nauki i instytucji otoczenia biznesu przyznała przedsiębiorcom nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: Mikro i Mały Przedsiębiorca, Średni i Duży Przedsiębiorca oraz Innowacyjna Firma.

Laureaci kategorii - Średni i Duży Przedsiębiorca

• Tytuł  główny za rozwijanie kultury organizacyjnej w firmie i tworzenie nowych miejsc pracy umożliwiających rozwój zawodowy na rynku regionalnym otrzymała firma Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o. Sp. komandytowa. Statuetkę i dyplom w imieniu firmy odebrał Rafał Retecki, Head of Operations Atos Global Delivery spółki.

• Wyróżnienie za konsekwentne wprowadzanie na rynek nowych zaawansowanych produktów oraz wysoki poziom warunków pracy otrzymała firma  Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Dyplom w imieniu firmy odebrał Krzysztof Wysocki, dyrektor ds. marketingu firmy.

• Kolejne wyróżnienie za cykliczne działania zapewniające jakość produktów, ochronę środowiska i dobre relacje z interesariuszami firmy otrzymała firma Zakłady Przetwórstwa Zbożowo-Młynarskiego Sp. z o.o. w Kruszwicy. Dyplom w imieniu firmy odbierała Elżbieta Żelazna, prezes zarządu zakładów.

Laureaci kategorii - Mikro i Mały Przedsiębiorca

• Tytuł główny za wdrażanie modelu biznesowego opartego o kooperację krajową i  światową oraz dbałość o wysoki poziom warunków pracy otrzymała firma Chairconcept.com Sp. z o.o. w Toruniu. Statuetkę i dyplom odebrał w imieniu firmy Andrzej Piątkowski  wiceprezes zarządu.

• Wyróżnienie za  kompleksowe działania sprzyjające rozwojowi firmy, poprawie warunków pracy i zaangażowaniu społecznemu otrzymała Agencja Reklamowa START Ireneusz Wytkowski w Bydgoszczy. Dyplom w imieniu firmy odebrał Ireneusz Wytkowski, właściciel agencji.

Laureaci kategorii -  Innowacyjna Firma

• Tytuł główny za wdrażanie własnych zaawansowanych technologii w przetwórstwie tworzyw  i produkcji modułów fotowoltaicznych sprzyjających rozwijaniu nowoczesnych miejsc pracy otrzymała firma Hanplast Sp. z o. o. w Bydgoszczy. Statuetkę i dyplom odebrał w imieniu firmy Bartosz Majchrowicz dyrektor działu produkcji.

• Wyróżnienie za wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów medycznych o dużym znaczeniu społecznym w oparciu o własne prace badawczo-rozwojowe i opatentowaną wiedzę otrzymała firma Nano-implant Sp. z o.o. w Toruniu. Dyplom odebrała w imieniu firmy Aleksandra Radtke prezes zarządu.

W uznaniu za szczególną efektywność współpracy innowacyjnej, która pozwala na wykorzystanie regionalnego potencjału  oraz prowadzi do  zaprojektowania  i konstrukcji bezzałogowych statków  latających o specjalnym przeznaczeniu kapituła postanowiła przyznać wyróżnienie specjalne „Liderzy Współpracy Proinnowacyjnej” dwóm kooperującym firmom członkowskim Pracodawców Pomorza i Kujaw. Wyróżnienie „Liderzy Współpracy Proinnowacyjnej” otrzymały: Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A. w Bydgoszczy  oraz SoftBlue SA w Bydgoszczy. Statuetki i dyplomy odebrali: Magdalena Suplicka, dyrektor handlowy Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 SA oraz Michał Kierul, prezes zarządu SoftBlue SA.

Pracodawcy Pomorza i Kujaw uhonorowali laureatów konkursu dyplomami i statuetkami autorstwa bydgoskiego rzeźbiarza Michała Kubiaka. We współpracy z przedstawicielami administracji rządowej i samorządowej nagrody w konkursie „Pracodawca Pomorza Kujaw 2017” wręczył Mirosław Ślachciak, prezes zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw i  wiceprezydent ogólnopolskiej organizacji Pracodawcy RP.

Organizatorem konkursu „Biznesmen Roku” jest Izba Przemysłowo-Handlowa Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tym konkursie nagradzani są szefowie firm za szczególne zaangażowanie we wdrażanie strategii rozwoju firmy, w tym procesów wewnątrz firmy i współpracy z otoczeniem. To W 23. edycji konkursu jego laureatami zostali:

Firmy  małe

• I miejsce wraz ze złotą pieczęcią Izby otrzymał Zbigniew Kotlęga, Polmass S.A.. w Bydgoszczy,

• II miejsce wraz ze srebrną pieczęcią Izby otrzymał Eugeniusz Skoczyński, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe  GESAL w Inowrocławiu,

• Wyróżnienie otrzymała Beata Faleńczyk, MOTEL S5 w Zbrachlinie.

Firmy średnie i duże       

• I miejsce wraz ze złotą pieczęcią Izby otrzymał Aleksander Majchrowicz, Hanplast Sp. z o.o. w Bydgoszczy,

• II miejsce wraz ze srebrną pieczęcią Izby otrzymał Jacek Rutkowski,  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. MAT-BUD Sp. z o.o. Sp. k.  Zławieś Wielka,

ex aequo

• II miejsce wraz ze srebrną pieczęcią Izby otrzymał Tomasz Brzeziński, Przedsiębiorstwo Budowlane TB INWEST w Bydgoszczy.

Decyzją kapituły konkursu przyznano też dwie nagrody specjalne wraz ze złotą pieczęcią Izby w kategoriach:

Sukcesja

Janusz i Seweryn Borkowscy,  Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o.

Ekologia

Konrad Mikołajski, Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.

Od 17 lat Rada Izby Przemysłowo-Handlowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na wniosek kapituły reprezentującej instytucje otoczenia biznesu, honoruje tytułem „Lider Wspierania Przedsiębiorczości” organizacje szczególnie wspierające rozwój przedsiębiorców. W tym roku trzy równorzędne nagrody ze złotą Pieczęcią Izby otrzymały: Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie, Pracodawcy Pomorza i Kujaw i Sejmik Gospodarczy Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma bydgoszcz24.pl jest Info-Net24 Sp. z o.o. 85-009 Bydgoszcz, ul. Dworcowa 39/7, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez bydgoszcz24.pl jest Info-Net24 Sp. z o.o. 85-009 Bydgoszcz, ul. Dworcowa 39/7 i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone