Zamknij
REKLAMA

Spotkali się Bohaterowie Czarnego Gryfa (ZDJĘCIA)

20:55, 15.05.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Restauracja Maestra gościła dzisiaj żużlowe sławy Polonii Bydgoszcz minionych lat.

Po raz trzeci spotkali się dzisiaj byli żużlowcy Polonii Bydgoszcz, którzy w minionych dziesięcioleciach zdobywali laury na polskich i zagranicznych torach.  Spotkanie w restauracji Maestra miało charakter otwarty i przybyli na nie dawne sławy z całej Polski i zagranicy. Organizatorem przedsięwzięcia był Jerzy Gamszej.

Uczestnicy "spotkania po latach" w samym centrum, w specjalnie przygotowanym tronie, usadowili ośmiokrotnego medalistę drużynowych mistrzostw Polski, w tym dwukrotnie złotego medalistę (1955, 1971) Rajmunda Świtałę. Mistrzowi w świetnej formie, zwanemu w latach sportowej świetności "Uśmiechem Bydgoszczy", towarzyszyły takie sławy jak Andrzej Koselski, Bogumił Brzeziński, Lech Bewicz, Paweł Bukiej, Wiesław Patynek, Władysław Bembnista, Zbigniew Bizoń, Ryszard Buśkiewicz, Piotr Glücklich, Krzysztof Ziarnik, Andrzej Pietrzak, Waldemar Cisoń, Jacek Woźniak.

Wszystkim bohaterom Polonii Bydgoszcz wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który nad wydarzeniem objął honorowy patronat, wręczył okolicznościowe dyplomy i upominki.

(i)
REKLAMA

Komentarze (1)

ŻużelŻużel

1 0

https://www.youtube.com/watch?v=S-1ppzqnWbU...bydgoskiemu żużlowi...Walcz i zwyciężaj rok 2012 07:18, 16.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018