Zamknij
REKLAMA

Paweł Wojciechowski piąty w Londynie

22:26, 08.08.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Paweł Wojciechowski zajął piąte miejsce w konkursie skoku o tyczce na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce  w Londynie. 

Tyczkarz Zawiszy Bydgoszcz Paweł Wojciechowski w pierwszych próbach pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,50  i 5.65 m. 5.75 pokonał w drugiej próbie i zrzutka na tej wysokości spowodowała, że w walce o medale  po pierwszej nieudanej próbie na wysokości 5.82, próbował pokonać 5.89. W trzeciej próbie niewiele Wojciechowskiemu brakowało do sukcesu, niestety, poprzeczka lekko trącona, spadła. Czwarte miejsce zajął rewelacyjnie spisujący się filigranowy Chińczyk, Changrui Xue, który do 5.82 skakał bezbłednie. Wysokość 5.89 była już tego dnia nie na jego możliwości.

Walka o medale rozegrała się między Samem Kendricksem (USA), Francuzem Renaud Lavillenie i Polakiem Piotrem Liskiem. Amerykanin skakał spośród tej trójki najlepiej technicznie i on wygrał, pokonując 5.95. Piotr Lisek, dzięki pokonaniu 5.89 w pierwszej próbie wywalczył srebrny medal. Rekordzista świata Lavillenie, skakał nierówno, próbował walczyć o złoto, ale po opuszczeniu 5.95, desperacka próba pokonania 6.01 nie powiodła się. Z wynikiem 5.89 zajął trecie miejsce.

(i)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018