Artego pewnie pokonało CCC Polkowice

18:47, 08.10.2017 | i
Skomentuj
Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 92:80 - 8.10.2017. Fot. Jacek Nowacki

W hicie 4. kolejki Basket Ligi Kobiet Artego pewnie pokonało CCC Polkowice 92:80. Bydgoszczanki są liderem tabeli.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, ale zarówno w pierwszej jak i w drugiej kwarcie bardziej skuteczne bydgoszczanki zdobyły cztery punkty więcej. Trzecia kwarta to już był popis podopiecznych Tomasza Herkta. Przewaga gospodyń w pewnym momencie sięgała nawet 21 punktów. Czwartą lepiej zaczęło CCC i przyjezdne odrobiły część strat (79:70). Na więcej polkowiczankom nie pozwoliły najlepsza w bydgoskim zespole Denesha Stallworth (25 pkt., 5 zb. i  3 as.) i Julie McBride, która zanotowała double-double (12 pkt. i 14 as.). W zespole z Polkowic najlepsza była  Bria Holmes, która zdobyła 27 punktów.

Dwie zawodniczki nabawiły się w meczu kontuzji: Theresa Plaisance z CCC w pierwszej kwarcie, a Justyna Żurowska-Cegielska tuż przed końcową syreną skręciła staw skokowy.

Artego po czwartym zwycięstwie prowadzi w tabeli Basket Ligi Kobiet.

Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 92:80 (26:22, 26:22, 22:12, 18:24)

Artego: Stallworth 25, Międzik 17, Stanković 13, McBride 12 (14 as), O'Neill 10, Adamowicz 9, Żurowska-Cegielska 6, Szott-Hejmej 0.

CCC: Holmes 27, Dikeoulakou 17, Clark 14, Leciejewska 8, Sandrić 4, Gajda 4, Plaisance 4, Spanou 2, Stankiewicz 0.