Zamknij
REKLAMA

Prezentacja Pałacu Bydgoszcz. "Niech to będzie dobry sezon!"

20:05, 11.10.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Pałac Bydgoszcz - 11.10.2017. Fot. Jacek Nowacki

W sali konferencyjnej Hotelu City zaprezentowały się bydgoskie siatkarki, które w najbliższą sobotę rozegrają pierwszy mecz nowego sezonu w najwyższej polskiej lidze rozgrywkowej - Lidze Siatkówki Kobiet. Pałacanki udadzą się na mecz do Rzeszowa, gdzie zmierzą się z Developres SkyRes.

- Warto byłoby nawiązać w tym sezonie do największych sukcesów klubu – powiedział prezes klubu Waldemar Sagan, przypominając, że w tym roku mija 35. rocznica powstania klubu. Prezes Sagan wspominał też, że Pałac w najwyższej polskiej lidze rozgrywkowej pięciokrotnie stawał na podium. - Nie stawiamy teraz takiego zadania, bo większość zawodniczek u progu kariery. Średnia wieku to niespełna 25 lat. Wierzę jednak, że ten zespół nie będzie zawodził. Jeśli ma się sportowe marzenia, można szczyty zdobywać - podkreślił Sagan i dodał, że rozgrywki ligowe w tym roku w Lidze Siatkówki Kobiet nie będą łatwe. - 26 meczów przed nami, 13 u siebie, 13 na wyjazdach. Drużyn 14, z czego dwa zespoły spadną, a trzeci od końca będzie grał baraż z drużyną z I ligi - mówił Sagan i podsumował, że z tego powodu cel, jaki wyznaczono drużynie jest i ambitny, i realistyczny: zająć miejsce od 1 do 10.

Wiceprzewodniczący bydgoskiej rady miasta Jan Szopiński, też przedstawił oczekiwania realistyczne. - Bydgoszcz nie ma już wiele drużyn ekstraligowych, które byłyby w czołówce tabel. Panie już medal za uśmiech i urodę macie. Myślę, że nie liczymy jako kibice na 1, 2, 3 miejsce, na 4. też nie.  Natomiast liczę, że panie, które przyszły do Bydgoszczy po sezonie powiedzą: "To był dobry sezon. Dobrze się nam grało, podniosłyśmy swoje umiejętności sportowe". I to samo, że to był dobry sezon, powiedzą dziewczyny, które zostały w Bydgoszczy - powiedział Szopiński.

Drużyna Pałacu liczy czternaście zawodniczek. Skład na sezon 2017/2018: 1 - Joanna Nickowska, 2 - Monika Jagła, 4 - Marta Ziółkowska, 5 - Natalia Misiuna, 7 - Magdalena Mazurek, 8 - Ewelina Krzywicka, 9 - Katarzyna Wenerska, 10 - Joanna Kuligowska, 11 - Jagoda Maternia, 12 - Paulina Świder, 13 - Kinga Różyńska, 14 - Monika Fedusio, 15 - Weronika Fojucik, 16 - Sandra Szczygioł.

W pierwszym meczu nowego sezonu Pałac w Rzeszowie  zmierzy się z Developresem SkyRes,  w sobotę, 14 października. W Łuczniczce zobaczymy Pałacanki tydzień później, 21 października w konfrontacji z Impelem Wrocław..

(i)
REKLAMA

Komentarze (2)

Beonard LorowskiBeonard Lorowski

1 1

Towarzysz Szopiński Jan to raczej specjalista od ping-ponga, a nie siatkówki.... 22:11, 11.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Beonard Lorowski Beonard Lorowski

1 0

Kurdupla wśród nich nie ma? 22:21, 11.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018