REKLAMA

Piłkarskie mistrzostwa świata za dwa lata w Bydgoszczy?

13:54, 16.11.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Gdzie odbędą się piłkarskie mistrzostwa świata do lat 20 w 2019 roku? O rolę organizatora tego turnieju oficjalnie stara się Polska, a Bydgoszcz zgłasza stadion Zawiszy.

Polska wysłała już aplikację do FIFA  na zorganizowanie piłkarskich mistrzostw świata do lat 20.  Już wiadomo, że oprócz Polski o organizację młodzieżowego mundialu starają się także Indie oraz Peru.

Bydgoszcz, bazując na doświadczeniu odbywających się w m.in. w naszym mieście w czerwcu br. mistrzostw Europy U21 chce być jednym z miast gospodarzy. We wniosku do PZPN miasto jako główne boisko rozgrywania meczy wskazało stadion Zawiszy. Zgodnie z wytycznymi piłkarskiej centrali należało podać również  minimum 4 boiska treningowe. Uwzględniając wymogi FIFA dotyczące  boisk treningowych wytypowane zostały 4 obiekty: boisko boczne Zawiszy oraz stadiony Chemika oraz KS Gwiazdy. Dodatkowo, zgłoszono dwa boiska w gminach członkowskich Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz: boisko w Solcu Kujawskim oraz w Białych Błotach.

Rozstrzygnięcie, które z państw będzie za dwa lata organizatorem kolejnych piłkarskich mistrzostw świata U-20 i czy odbędą się one również w Bydgoszczy, dowiemy się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2018 roku.

W mundialu do lat 20 wezmą udział 24 drużyny narodowe.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017