Zamknij
REKLAMA

II Mikołajkowy Bieg Charytatywny dla 12-letniej chorej Izy

14:03, 03.12.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
II Mikołajkowy Bieg Charytatywny

Blisko pół tysiąca biegaczy wzięło udział w II Mikołajkowym Biegu Charytatywnym.

II Mikołajkowy Bieg Charytatywny na dystansie 5 km rozpoczął się w samo południe nad Starym Kanałem Bydgoskim. Start i meta znajdowały się na wysokości Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. Uczniowie tej szkoły byli po raz drugi współorganizatorami mikołajkowej inicjatywy na rzecz osób potrzebujących. W ubiegłym roku biegacze pomagali Kasi, tym razem Izie, która choruje na nowotwór chłoniaka nieziarnicznego i koniecznie musi zostać poddana  specjalistycznemu leczeniu.

W biegu wzięło udział 499 zawodniczek i zawodników. 497 ukończyło bieg. Wygrał Sylwester Tuczyński w czasie 17,20 min. przed Mateuszem Jagodzińskim (ten sam czas) i Sławomirem Jarockim (17:46.65). Najszybciej wśród kobiet pobiegła Dorota Matuszak - 21:16.10 (41. w kategorii open).

Zawodnicy mieli przypiętą do koszulki kartkę „Biegnę dla Izy” i wszyscy, którzy przekroczyli linię mety przyczynili się do dodatkowego wsparcia dla chorej dziewczynki. Sponsor biegu Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na jej leczenie.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone