REKLAMA

Tomasz Gollob dostanie z budżetu państwa specjalną rentę

23:56, 13.12.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj

4 tys. zł specjalnej renty otrzyma co miesiąc były żużlowy mistrz świata Tomasz Gollob, który po tragicznym wypadku jest sparaliżowany.

Dostrzeżone zostały zasługi Tomasza Golloba dla polskiego sportu. Bydgoszczanin będzie nie tylko patronem jednej z bydgoskich ulic, ale również otrzyma specjalną rentę od premiera. Rentę byłemu mistrzowi świata przyznała Beata Szydło i była to jedna z jej ostatnich decyzji w roli prezesa Rady Ministrów. Na mocy jej decyzji 47-letni były sportowiec ma co miesiąc otrzymywać z budżetu państwa cztery tysiące złotych brutto.

Tomasz Gollob 23 kwietnia br. doznał ciężkiej kontuzji w wyniku upadku podczas treningu przed motocrossowymi zawodami w Chełmnie. Utytułowany żużlowiec niedawno opuścił szpital, ale obrażenia kręgosłupa okazały się trwałe i były mistrz świata długo jeszcze zmagać się będzie z niedowładem nóg i  musi być cały czas pod opieką lekarzy i rehabilitantów. Zły stan zdrowia uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie.

W pomoc dla Golloba zaangażowało się wiele sportowych środowisk, w tym jego wieloletni przyjaciel – prezes PZPN Zbigniew Boniek. Odniosły one i ten skutek, że sparaliżowanemu żużlowcowi z pomocą pospieszył rząd.

(i)
REKLAMA

Komentarze (2)

Zuza Zuza

1 4

Brawo , zasługuje jak najbardziej !!! 22:09, 14.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

scofscof

0 0

Brawo!!! Na znajomości i układy nie ma rady! 12:22, 15.12.2017


© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018