Zamknij
REKLAMA

Po porażce w Rzeszowie Łuczniczka zagrożona degradacją z PlusLigi

23:07, 17.03.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Łuczniczka przegrała 0:3 z Asseco Resovią i spadła na 15. miejsce  w tabeli PlusLigi. Bydgoskiemu zespołowi nie grozi już batalia w play-oucie o pozostanie w lidze, ale degradacja.

Siatkarze Łuczniczki nie zdobyli punktu w meczu z Asseco Resovią Rzeszów. Pierwsze dwa sety nie przyniosły wiele emocji, bo gospodarze utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie niemal przez cały czas ich trwania. Wygrana w trzeciej partii ważyła się do końca. Prowadzenie zmieniało się w nim wielokrotnie. Bydgoszczanie mieli nawet setbola (23:24), ale przegrali trzy kolejne piłki i mecz zakończył się ich przegraną.

W meczu zagrożonych spadkiem z PlusLigi BBTS-u Bielsko-Biała i Dafi Społem Kielce bielszczanie wygrali 3:1, zdobyli trzy punkty i zepchnęli Łuczniczkę na 15. miejsce w tabeli (Łuczniczka i BBTS mają po 19 punktów, ale BBTS ma korzystniejszy bilans setowy). By wyrwać się z przedostatniego miejsca w tabeli, które oznacza degradację, Łuczniczka stanie przed szansą w czterech meczach, które zostały do zakończenia rundy zasadniczej, z Indykpolem AZS-em Olsztyn i z Czarnymi  Radom u siebie oraz z Cuprum Lubin i Treflem Gdańsk na wyjeździe.

Pierwszy mecz bydgoszczanie rozegrają za tydzień, 24 marca, z Indykpolem AZS-em w Łuczniczce.

Asseco Resovia Rzeszów - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:20, 26:24)

Asseco Resovia: Tichacek, Rossard, Dryja, Jarosz, Śliwka, Perłowski, Masłowski (libero) oraz Depowski, Kędzierski, Schoeps.

Łuczniczka: Ananiew, Goas, Jurkiewicz, Filipiak, Gorchaniuk, Sacharewicz, A. Kowalski (libero) oraz Gryc, Sieńko, Akala.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

zorkazorka

3 0

Szkoda mi tylko Bartka Filipiaka, to chyba jedyny wartościowy zawodnik! Kupiłam karnet na cały sezon, ale nie mam już siły tego oglądać! Myślę, że należy zmienić całkowicie władze klubu, by nie traktowali klubu, jak swojej własności, przy czym nie robiąc nic, co wpływałoby na jakość bydgoskiej siatkówki! 13:59, 19.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone