Zamknij

Chemicy nie dali rady rezerwom Lecha. Kolejna porażka III-ligowców

18:58, 06.10.2018 | i
Skomentuj

W sobotnim meczu III ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przegrali na własnym boisku z Lechem II Poznań 1:3.

W I połowie Chemik, nie zważając na ostatnie porażki oraz wysoką pozycję rezerw  Lecha  w tabeli III ligi, narzucił poznaniakom styl gry. Częściej niż rywale atakował i dochodził do strzałów. Uderzenia Adama Kacprzaka i Wojciecha Mielcarka były jednak albo niecelne, albo za lekkie. Goście za to mieli problem z kończeniem akcji. Dwa razy dobrze na przedpolu interweniował Gracjan Fabiszewski, a raz sytuację wyjaśnił Rafał Więckowski.

W 38 min. piłka trafiła przed pole karne do Macieja Kota, ten okiwał obrońcę i ładnym strzałem pokonał bramkarza. Jeszcze przed przerwą mogło być 2:0, ale Kot uderzył niecelnie.

Po przerwie lechici wyszli na boisko odmienieni. Ruszyli do ataków i szybko wyrównali, gdy w 51 min. Hubert Sobol pokonał Fabiszewskiego. Chwilę później było już 2:1.  Sobol ponownie trafił do siatki, wykorzystując ogromne zamieszane w polu karnym. Na tym lechici nie skończyli i w 57 min.  znowu cieszyli się z gola. Po ostrym starciu w ich polu karnym chemicy twierdzili, że bramkarz przyjezdnych dopuścił się ewidentnego faulu na Macieju Kocie, ale sędzia pozwolił kontynuować grę. Poznaniacy wyszli z kontrą i Sobol strzelił na 3:1. Kot, chwilę później, opuścił boisko, odnosząc kontuzję.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lecha II 3:1.

Za tydzień chemicy zagrają w Środzie Wielkopolskiej. Na własne boisko wrócą w sobotę, 20 października, gdy zagrają z Gwardią Koszalin.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Lech II Poznań 1:3 (1:0)
Bramki: Maciej Kot 38' - Hubert Sobol 51', 54', 57'

Chemik: Fabiszewski - Kacprzak, Więckowski (72' Siekirka), Frasz, Włosiński - Maziarz, Osiński - Kot (62' Janicki), Mielcarek, Miłek (71' Czajka) - Kawałek (75' Prejs).

Lech II: Szymański - Dudka, Norkowski (62' Friske), Bartkowiak (46' Kołodziej), Marchwiński (46' Kaczmarek), Sobol, Zalewski, Kryg (78' Maćkowiak), Nawrocki, Kaczmarek, Pawlicki.