Zamknij

Koncert symfoniczny na Dzień Studenta. Mamy zaproszenia

21:55, 13.11.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
Anastasia Voltchok. Fot. z archiwum FP

W piątek, 17 listopada, w Dniu Studenta, Filharmonia Pomorska zaprasza o godz. 19 na koncert symfoniczny. Solistką koncertu będzie rosyjska pianistka Anastasia Voltchok. Bydgoscy filharmonicy zagrają muzykę Mozarta, Haydna i Brahmsa. Mamy zaproszenia.

Solistką koncertu będzie rosyjska pianistka Anastasia Voltchok. Studiowała w Konserwatorium Moskiewskim, Akademii Muzycznej w Bazylei (Szwajcaria) i na Uniwersytecie Maryland w USA, gdzie uzyskała stopień doktora nauk muzycznych. Wśród jej licznych nagród jest I nagroda w Konkursie Pianistycznym w Senigalli we Włoszech i I nagroda i Złoty Medal w Konkursie Pianistycznym Świata w Cincinnati (2003, USA). Występowała z recitalami oraz w koncertach w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w całej Europie Zachodniej i Wschodniej oraz w USA pod dyrekcją sławnych dyrygentów, jak m.in. Valery Gergiev, Mikhail Pletnev czy Roman Kofman.

Symfonicy bydgoscy zagrają pod batutą Kaia Bumana, szefa artystycznego FP.

Na koncert mamy trzy podwójne zaproszenia. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres: konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Którego z trzech wielkich kompozytorów, których dzieła usłyszymy w piątkowym koncercie, nie zaliczamy do tzw. trzech klasyków wiedeńskich? Spośród autorów trafnych odpowiedzi wylosujemy trzy podwójne zaproszenia, które będą do odbioru w kasie filharmonii przed koncertem. Konkurs trwa do czwartku, 16 listopada, do godz. 12. Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailami 15 minut później.

Odpowiedź:  Johannes Brahms

KONCERT SYMFONICZNY NA DZIEŃ STUDENTA
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Kai Bumann
dyrygent
Anastasia Voltchok fortepian

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)Uwertura do opery „Czarodziejski flet”
Joseph Haydn (1732-1809) Symfonia Es-dur nr 99
Johannes Brahms (1833-1897) I Koncert fortepianowy d-moll op. 15

Przed koncertem o godz. 18 wykład zatytułowany „O związkach muzyki z psychologią, czyli jak wyjaśniamy wpływ muzyki na funkcjonowanie człowieka” wygłosi dr Anna Antonina Nogaj z Instytutu Psychologii UKW.

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone