Zamknij

Concerto Budapest zagra w Filharmonii Pomorskiej "ku wolności". Mamy zaproszenia

11:40, 06.12.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj
András Keller z orkiestrą. Z archiwum Filharmonii Pomorskiej

W niedzielę, 10 grudnia, o godz. 17 na zakończenie Roku Kultury Węgierskiej w Polsce w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert "Ku wolności". Zagra Orkiestra Symfoniczna Concerto Budapest, a my na koncert mamy zaproszenia.

Concerto Budapest jest jedną z wiodących i najstarszych na Węgrzech orkiestr z bogatą i chlubną historią, której grę charakteryzują pasja, energia i zaangażowanie, w większości, młodych jej muzyków. Repertuar Concerto Budapest sięga od klasyki po utwory XXI w. Ambitne i innowacyjne programy oraz wspaniałe brzmienie orkiestry zapisują ją wyjątkowo w życiu muzycznym Węgier. W 2007, w 100–lecie orkiestry, światowej sławy skrzypek i pedagog András Keller został mianowany jej dyrektorem artystycznym i dyrygentem. Solista koncertu Bartosz Koziak ma na swym koncie wiele prestiżowych laurów, w tym III Konkursu Wiolonczelowego im. Lutosławskiego w Warszawie, ponadto w Korei, na Ukrainie, w Czechach, Rosji i Niemczech. Solista zagra Koncert wiolonczelowy Lutosławskiego, który zadedykowany został Mścisławowi Rostropowiczowi. Ponadto w programie dwa dzieła rodzimych kompozytorów naszych gości, czyli: Ernő Dohnányiego – pianisty i dyrygenta oraz Bartóka, uważanego za największego obok Liszta kompozytora węgierskiego.

Na koncert mamy trzy podwójne zaproszenia. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres: konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Droga życia obu węgierskich kompozytorów, których dzieła usłyszymy podczas koncertu "Ku wolności" skończyła się w tym samym mieście. Którym? Spośród autorów trafnych odpowiedzi wylosujemy trzy podwójne zaproszenia, które będą do odbioru w kasie filharmonii przed koncertem. Konkurs trwa do piątku, 8 grudnia, do godz. 12. Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailami 15 minut później.

Odpowiedź: Nowy Jork

ZAKOŃCZENIE ROKU KULTURY WĘGIERSKIEJ W POLSCE
Orkiestra Symfoniczna Concerto Budapest

András Keller dyrygentOrkiestra Symfoniczna Concerto Budapest
Bartosz Koziak wiolonczela

Ernő Dohnányi (1877-1960) – Minuty symfoniczne op. 36
Witold Roman Lutosławski (1913-1994) – Koncert wiolonczelowy
Béla Bartók (1881-1945) – Muzyka na instrumenty strunowe, perkusję i celestę

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8,  tel. 52 320 52 29.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone