Zamknij

Noworocznie - Daria Wójcik i Remigiusz Kuźmiński w Światłowni

13:12, 05.01.2018 | was
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie nadesłane przez Światłownię

W najbliższy piątek, 12 stycznia, w kawiarni artystycznej przy ul. Św. Trójcy 15 wysłuchać można będzie najpiękniejszych polskich kolęd.

Sopranistka Daria Wójcik i tenor Remigiusz Kuźmiński to artyści, którzy wielokrotnie już koncertowali na scenie Światłowni. Muzycy są  związani z bydgoskim środowiskiem artystycznym, gdyż tutaj uzyskali wykształcenie muzyczne.

Daria Wójcik jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku - pedagogika, kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki, oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Inowrocławiu w klasie wokalistyki. Uczyła się śpiewu klasycznego pod kierunkiem cenionej śpiewaczki operowej i pedagog - prof. Małgorzaty Ratajczak.

Remigiusz Kuźmiński to absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki prof. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej i prof. Krzysztofa Szydzisza, oraz w klasie dyrygentury prof. Moniki Wilkiewicz, prof. Radosława Wilkiewicza i prof. Andrzeja Zubka. Ponadto absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Inowrocławiu w klasie wokalistyki prof. Janusza Ratajczaka i prof. Małgorzaty Ratajczak.

W piątek wystąpią w ramach koncertu noworocznego, na który złożą się najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki i utwory bożonarodzeniowe.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp-cegiełka na Światłownię - 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci - 8 zł.

(was)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

PiotrPiotr

1 0

ale widok tego miejsca z zewnatrz masakra, coś z tym trzeba zrobic... 23:42, 14.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone