Zamknij

„Nie przestaję być Orfeuszem”

11:45, 09.02.2018 | A.M.A.
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie nadesłane

Niecodzienna uroczystość odbyła się wczorajszego wieczoru w Hotelu City: promocja książki-wywiadu przeprowadzonego z Wojciechem Pospiechem przez Anitę Nowak.

Wydana przez  Wydawnictwo „Margrafsen” pozycja zatytułowana „Nie przestaję być Orfeuszem. Artysta - człowiek bez kresu” opowiada o życiu, twórczości, działalności naukowej profesora Wojciecha Pospiecha, o ludziach, którzy wpłynęli na jego zawodową karierę. Sporo tam filozoficznych, a nawet metafizycznych refleksji na temat sztuki i życia. Wiele interesujących fotografii.

Na spotkanie przybyła duża część bydgoskiego świata muzycznego i medycznego. Jak bowiem wiadomo, Wojciech Pospiech, europejskiej klasy haute tenor, wybitny artysta i nauczyciel kilku pokoleń śpiewaków, jest też kierownikiem Katedry Muzykoterapii Collegium Medicum UMK.

Całość znakomicie, z wielką lekkością i ogromnym poczuciem humoru, prowadziła red. Ewa Dąbska. Rozmawiała też z profesorem red. Anita Nowak, z nostalgią wspominając proces powstawania książki.

Sporo było też muzyki. Oprócz mistrza, śpiewali też jego studenci i absolwenci. Wszyscy przybyli na promocję otrzymali po jednym egzemplarzu książki z autografem artysty.

(A.M.A.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone