Zamknij

Koncert w filharmonii, a w nim dzieła Mozarta i Szostakowicza. Mamy zaproszenia

10:39, 12.02.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Michał Klauza. Fot. z Archiwum Filharmonii Pomorskiej

W piątek, 16 lutego, o godz. 19:00 w Filharmonii Pomorskiej dzieła Mozarta i Szostakowicza usłyszymy w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej FP. Na koncert mamy podwójne zaproszenia.

Koncert, w ramach cyklu rozpoczętego w 2015 roku, tradycyjnie zestawia dzieł‚a Mozarta i Szostakowicza. Symfoników poprowadzi maestro Michał Klauza, dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej, a od kwietnia 2016 r, gościnny dyrygent Teatru Bolszoj w Moskwie. Partie solowe w utworze Mozarta zagrają…: Daniel Rybicki, który od 2012 jest pierwszym flecistą Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej oraz Carlos Roberto Peña Montoya, od 2012 I harfista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Bałtyckiej.

Koncert na flet, harfę™ i orkiestrę™ C-dur KV 299, skomponowany został‚ przez Mozarta w 1778 w Paryżu, jest jedynym jaki napisał‚ z udziałem harfy. Wieczór zwień„czy V Symfonia Szostakowicza. Powstała ona w 1937 r., po niemal dwóch latach milczenia, kiedy to atak na utwory kompozytora przypuściła stalinowska krytyka. Szostakowicz wewnętrznie rozdarty i będąc w stanie zagrożenia (bliscy jego krewni zostali zesłani na Syberię, a wielu znajomych, wybitnych artystów, skazano lub miano skazać na śmierć), napisał‚ jednak dzieło przyjmowane od prawykonania entuzjastycznie.

Na koncert mamy trzy podwójne zaproszenia. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres: konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: W jakim mieście urodził się, a w jakim zmarł Wolfgang Amadeus Mozart? Spośród autorów trafnych odpowiedzi wylosujemy trzy podwójne zaproszenia, które będą do odbioru w kasie filharmonii przed koncertem. Konkurs trwa do czwartku, 15 lutego, do godz. 12. Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailami 15 minut później.

Odpowiedź: Wolfgang Amadeus Mozart urodził się w Salzburgu, a zmarł w Wiedniu.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Michał‚ Klauza dyrygent
Daniel Rybicki flet
Carlos Roberto Peña Montoya harfa

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) - Koncert na flet i harfę
Dmitrij Szostakowicz (1906-1975) -€“ V Symfonia d-moll op. 47 (1937)

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl,w kasie biletowej FP oraz w Biurze Podróży "Wakacyjny świat", ul. Magnuszewska 8, tel. 52 320 52 29.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone