Zamknij

100 grantów oświatowych rozdanych

13:54, 14.03.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Dzisiaj w auli Copernicanum UKW odbyła się uroczystość rozdania grantów oświatowych. Rafał Bruski wręczył autorom 100 projektów dyplomy Bydgoskich Grantów Oświatowych, przyznane na wsparcie inicjatyw kulturalnych i edukacyjnych.

100 projektów edukacyjnych i kulturalnych otrzymało dofinansowanie od miasta w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych. Dzięki nim szkoły i placówki oświatowe będą mieć szansę na realizację ciekawych projektów w zakresie kultury, sztuki oraz rekreacji. Granty stanowią formę wsparcia finansowego dla najlepszych inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych wyróżniających się innowacyjnością, nowatorstwem i oryginalnością.

W tym roku wpłynęło 247 wniosków o Bydgoskie Granty Oświatowe. Na podstawie rekomendacji komisji powołanej do oceny wniosków, prezydent Rafał Bruski przyznał granty 62 szkołom – w sumie 331.940 zł zostanie przeznaczonych na realizację 100 projektów.

- Za każdym wnioskiem stoi aktywność i możemy zobaczyć efekt tej aktywności. Jestem zdumiony, że już w tak młodym wieku uczniowie potrafią profesjonalnie zrealizować zdjęcia, łącząc fotografię i literaturę - mówił prezydent Bruski wskazując zaprezentowane na wystawie zdjęcia, których autorami byli uczniowie.

Przedsięwzięcia, które otrzymały dofinansowanie:

- artystyczne (działalność amatorskich zespołów i grup artystycznych oraz organizacja wydarzeń kulturalnych promujących aktywność i twórcze osiągnięcia dzieci i młodzieży: muzycznych, wokalnych, tanecznych, recytatorskich, poetyckich, teatralnych, filmowych) - 37 projektów
z dofinansowaniem 191.710 zł

- przedsięwzięcia wpisujące się w obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – 17 projektów dofinansowanych w kwocie
44.800 zł,

- przedsięwzięcia wpisujące się w obchody Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego - 10 projektów z dofinansowaniem 25.830 zł

- inne projekty w liczbie 36 dotyczyły edukacji humanistycznej (literackie, historyczne, językowe), kulturowej, regionalnej, integracji środowisk, aktywności twórczej, kształcenia zawodowego, nauk matematyczno-przyrodniczych, zajęć rekreacyjno-sportowych w przedszkolach, a także projekty interdyscyplinarne (69.600 zł).

Wśród 100 nagrodzonych projektów, 72 będą kontynuowane, a 28 jest projektów nowych. 8 projektów realizowanych będzie na szczeblu międzynarodowym, 12 na szczeblu ogólnopolskim, 19 ma wymiar regionalny, 50 - miejski, a 11 - międzyszkolny/środowiskowy.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

reklamareklama

1 0

poniżej logo miasta cwanie dopisał się Rafał 06:03, 23.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone