Zamknij

Przegląd filmowy "Echa Katynia"w kinie Jeremi i Instytucie Politologii UKW

11:01, 16.04.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj

W kwietniu przypada 78. rocznica Zbrodni Katyńskiej. Podobnie jak w latach ubiegłych, Biuro Edukacji Narodowej IPN organizuje przegląd filmowy "Echa Katynia".  W tym roku pokazy odbędą się: 17 kwietnia w kinie  Jeremi i 23 kwietnia w Instytucie Politologii UKW.

W tym roku podczas przeglądu filmowego "Echa Katynia" zaprezentowane zostaną następujące filmy:
♦ "Nie pamiętam" - spektakl telewizyjny w reżyserii Mirosława Mamczura, opowiadający o tragicznych losach Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie, którzy po 17 września 1939 r. znaleźli się pod okupacją sowiecką. Jest to autorski dokument ukazujący zbrodnię ludobójstwa katyńskiego.
♦ "Miałam ojca w wyobraźni" - film zrealizowany przez Tomasza Piotrowskiego z białostockiego oddziału IPN, opowiadający o przeżyciach Elżbiety Skrzypek, która nigdy nie poznała swojego ojca - kpt. Bolesława Skrzypka, oficera polskiego wywiadu wojskowego zamordowanego w Katyniu
♦ "W jednej chwili" - etiuda Biura Edukacji Narodowej IPN opowiadająca historię Marii Czernek, wdowy po Janie Borkowskim - aspirancie Policji Państwowej zamordowanym w Zbrodni Katyńskiej.
♦  "Rozstrzelać Polaków" - film w reżyserii Mirosława Majerana. Dotyczy on "Operacji Polskiej" - ludobójstwa dokonanego przez NKWD na Polakach zamieszkujących tereny ZSRS w latach 1937-1938.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone