Zamknij

Rzeka Muzyki 2018. Wiemy, kto wystąpi w koncertach nad Brdą

19:13, 16.04.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Malwina Bielicka, Łukasz Krupa i Jacek Pawlewski. Fot. Jacek Nowacki

Producentem piątej edycji koncertów z cyklu Rzeka Muzyki będzie ponownie Scena Studio Jacka Pawlewskiego. Prowadząca koncerty Malwina Bielicka i producent przedstawili dzisiaj w rprogram popularnych letnich koncertów w amfiteatrze nad Brdą przy Operze Nova.

- 5. edycja, jubileuszowa, szykujemy fajerwerki - powiedział podczas konferencji prasowej w ratuszu Jacek Pawlewski, realizator Rzeki Muzyki 2018. - Ten projekt będzie nazywał się Rzeka Muzyki 5.0, ponieważ chcemy w nim trochę połączyć przeszłość z przyszłością -  - dodał Pawlewski, wyjaśniając, że usłyszymy latem w amfiteatrze nad Brdą przy Operze Nova artystów ze sporymi osiągnięciami, ale też takich, przed którymi kariera dopiero się otwiera.

Koncerty poprowadzi, jak w poprzednich dwóch edycjach, Malwina Bielicka. - Trzeci raz prowadzić ten koncert, to będzie wielki przywilej dla nas i wielka radość. Odliczamy już dni do 1 lipca - mówiła Bielicka i dodała: - To spore przeżycie zapowiadać wybitnych artystów, ale również przeżyciem jest obserwowanie jak widzowie reagują. co jest nie lada przyjemnością.

Repertuar jak w poprzednich latach będzie różnorodny – od muzyki klasycznej i operowej, poprzez jazz, rock aż do bluesa i muzyki popularnej i folka. Studiując repertuar stwierdzić można, że i w tym roku w amfiteatrze nad Brdą co niedzielę zgromadzą się tłumy miłośników tej formy prezentacji muzyki.

Program Rzeki Muzyki 2018

► 1 lipca -  "Ważne piosenki" - zespół Raz, Dwa, Trzy. Piosenka autorska w mistrzowskich interpretacjach. Laureat siedmiu Fryderyków i niezliczonej ilości nominacji do tej prestiżowej nagrody. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bossanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Ważne piosenki -  to podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą.

► 8 lipca - "Sopran w duecie". Koncert stypendysty Miasta Bydgoszczy: Hanna Okońska-Ratajczak (sopran), Łukasz Ratajczak ( tenor), Artur Pilch (fortepian). Ten koncert, to ukłon w stronę wielbicieli klasycznego śpiewu. Na scenie stanie najmłodsze pokolenie utalentowanych śpiewaków operowych, a scenariusz koncertu przybliży widzom sylwetki światowej sławy  śpiewaczek, takich jak Martha Eggerth, Maria Callas czy Ada Sari,  w zabawnych i interesujących anegdotach.

► 15 lipca - Blues  z "zadęciem" - Kraków Street Band. Muzyka rodem z najlepszych festiwali ulicznych, a wykonawcy to formacja, która stała się muzyczną wizytówką polskiej sceny bluesowo-jazzowej. Koncerty Kraków Street Band urzekają swobodą i pozytywną energią. Inspiruje ich szeroko pojęta muzyka amerykańska – blues, swing, jazz tradycyjny, bluegrass, country, rock.   

► 22 lipca - "Krajewski na dziś" - Joanna Dark. Najnowszy projekt gwiazdy musicalu "Metro", polskiej wokalistki i aktorki, której magicznego głosu nie da się zapomnieć. Artystka podczas występu w Bydgoszczy udowodni, że melodie Seweryna Krajewskiego są całkowicie odporne na upływ czasu.

►  29 lipca - "Saksofon na fali" - Tomasz Wendt Quartet. Coś wyjątkowego dla miłośników jazzu. Tomasz Wendt to laureat nagrody Fryderyk 2017, utalentowany saksofonista i kompozytor, a Tomasz Wendt Quartet - to muzyka pełna emocji, wzruszeń i mocnych muzycznych doznań.

► 5 sierpnia - Jakub Kuszlik - Paderewski na 100-lecie niepodległości. Tego wieczoru poczujemy klimat słynnego koncertu Ignacego Jana Paderewskiego w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Za fortepianem usiądzie Jakub Kuszlik - laureat II nagrody X Międzynarodowego Konkursu im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. 

► 12 sierpnia - Jan Jakub Należyty recital. To jest miłość... Brel, Aznavour, Bécaud. Spotkanie z twórczością legendarnych pieśniarzy.

► 19 sierpnia - Corazón Flamenco - Magda Navarette. Ten koncert przeniesie publiczność w gorące, bo hiszpańskie klimaty. Artystka  to wokalistka, tancerka, producentka muzyczna. Kobieta z pasją, talentem i wizją. Wciąż gdzieś w drodze pomiędzy Warszawą, Montevideo, Sevillą a Dublinem.

► 26 sierpnia - "Muzyka korzeni" - Kapela ze Wsi Warszawa. Koncert artystów światowego formatu. Laureaci kilku Fryderyków, nominowani do nagrody Grammy.  Na repertuar zespołu składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, z szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, barabany - brzmią one wyjątkowo nowocześnie, a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z DJ-ami.                                              

Jacek Pawlewski, realizator Rzeki Muzyki 2018                                                                                      

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

Seba-76Seba-76

6 6

Zdaje się, że pani Malwina "trzepie" ostatnio większą kasę na instytucjach/eventach miejskich, niż redaktor Kowalski? ;) 11:41, 17.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mAREKmAREK

3 6

Ciekawe, jak tam proces sądowy o prawa do RZEKA MUZYKI??? 15:28, 18.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BydgoszczaninBydgoszczanin

7 1

W zeszłym roku Rzeka Muzyki była fantastyczna, a jeżeli w tym roku będzie jeszcze ciekawiej, to tym lepiej dla Bydgoszczy. Nie zwracajcie uwagi na obszczekiwanie kundelków konkurencji, bo oni nie potrafią przegrywać. 15:56, 18.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TorTorTorTor

2 9

Do Bydgoszczanin. A co takiego jest fantastycznego w darmowych koncertach dla seniorów, którzy w większości siedzą na betonowych schodach, patrząc na równie brzydką, betonową scenę? Do tego festiwal z awanturą i sądem w tle :/ 19:35, 18.04.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

TorToruTorToru

3 2

...to samo co w każdym innym plenerowym koncercie, jak na przykład tym skopiowanym z Rzeki Muzyki, który robicie na Bulwarze (sic) Filadelfijskim ... Ot impreza atrakcyjna dla gminu - w Toruniu mniejszego niż w Bydgoszczy! 21:41, 18.04.2018


TorTorTorTor

2 4

Ten festiwal w Toruniu nie jest skopiowany dziecinko, gdyż tam koncerty na barkach odbywały się od lat, ale co ty możesz o tym wiedzieć, prawda? Poza tym, porównujesz bulwar ze schodami do ON? Naprawdę, żałosny jesteś :) I jak chcesz porównać sobie imprezy dla gminu i ilość gości, to przyjedź sobie do Torunia na jeden z takich koncertów, a najlepiej na Festiwal Rzeki Wisły organizowany przez kilka miast z naszego województwa, a zobaczysz co to znaczy prawdziwa impreza, a nie koncert dla seniorów :0 22:04, 18.04.2018


rufusrufus

0 1

TORTORZE WIELEBNY, TORUŃCZYKU KOCHANY. Po tym szalonym wpisie udowodniłeś, że w żadnym wypadku nie jesteś merytoryczny. Nawet nie znasz Bydgoszczy. Twoja zakuta pała została w latach osiemdziesiątych kiedy to Bydgoszcz rzeczywiście zasługiwała na miano "brzydgoszczy". Ale wygląd mojego miasta zmienił się już dawno na lepszy. Mało tego, jest bardziej różnorodny niż Twój (zapewne kochany) Toruń. Fakt jest taki, że nie można porównywać tych mist. Każde ma inną specyfikę i historię co skutkuje takim a nie innym wyglądem.
Może niepotrzebnie się rozpisałem, ale mam ziarnko nadziei, że Twoja zakuta pała to pojmie i w przyszłości nie będziesz pisał o Bydgoszczy tylko np. o swoich wstrzymywanych gazach. Moja rada jest taka. Uwolnij bąki bo wstrzymywanie powoduje, że gazy unoszą się do Twojego mózgu i stąd masz posrane pomysły.
Bywaj 14:19, 20.04.2018


stanczyk1511stanczyk1511

4 1

@tortor
Co złego w tym, że koncerty są dla seniorów, w czym dyskomfort zasiadania na ugrzanych słońcem schodach. Ważne, że festiwal ściąga na każdy klimatyczny koncert wielotysięczną, kulturalną publiczność.
Młodzi też mogą przychodzić. Nikt im nie zabrania.
Porównywanie zaś tego wyjątkowego cyklu koncertów z innym we wrogim mieście nie ma sensu o tyle, że jest kwestią dobrego wychowania interlokutorów. Swoim smrodliwym skrzekiem dajesz dowód braku elementarnej kindersztuby. Kracz sobie ?kolego? u siebie. Tylko że tam nie masz gdzie. Wykopali cię już ze wszystkich forów.
17:24, 19.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Miasto wygrało...Miasto wygrało...

1 2

Rodzina M. pokonana na boisku przeciwnika. 22:51, 19.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone