Zamknij

XIII Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego za nami. Był szczęśliwy

16:55, 10.06.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
I miejsce w kategorii Pojedynek z Mistrzem na XIII Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego - Dorota Kuziela. Fot. Jacek Nowacki

W Operze Nova odbył się dzisiaj koncert laureatów XIII Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego "Źródło wciąż bije". Na zakończenie festiwalu  wystąpił zespół Czerwony Tulipan.

Festiwalowe przesłuchania odbyły się w sobotę w Światłowni. Jury pod przewodnictwem Macieja Różyckiego po wysłuchaniu 13 wykonawców miało ze względu na wysoki poziom artystyczny duży problem ze wskazaniem laureatów tegorocznej imprezy. O tym komu przyznało nagrody, dowiedzieliśmy podczas niedzielnego koncertu laureatów w sali kameralnej Opery Nova.

Ostatecznie w kategorii "zespół" nie przyznano I nagrody. II nagrodę zdobył zespół Drewutnia z Lublina, a wyróżnienie Katarzyna i Magda Lewandowskie. Zaśpiewanie przez mamę i córkę "Przedszkola" Jacka Kaczmarskiego wywołało huragan oklasków, a 7-letnia Madzia otrzymała nagrodę jury dla najmłodszej uczestniczki festiwalu.

W kategorii "soliści" I nagrodę zdobyła bydgoszczanka Agnieszka Więckiewicz. Jej wykonanie "Szklanej góry" zdobyło uznanie  jury i rzęsiste oklaski publiczności. II nagrody nie przyznano, natomiast III zdobyła Kinga Rzadkowska z Warszawy. Wyróżnienie przyznano Patrycji Urbaniak.

W kategorii "Pojedynek z Mistrzem" I nagrodę zdobyła Dorota Kuziela z Gdańska. Wykonała dwa utworu: autorski "Łajka" i "Tylko kołysanka" Jacka Kaczmarskiego. Artystka zachwyciła publiczność, jednocześnie śpiewając piosenki i wykonując oba utwory na skrzypcach. II nagrody nie przyznano, a III zdobyła Zuzanna Wiśniewska z Torunia.

Łączna pula nagród w tym roku wyniosła 10 tys. zł.

13. edycję festiwalu jego twórca Grzegorz Dudziński uznał za wyjątkowo szczęśliwą. Festiwal zakończył się koncertem zespołu Czerwony Tulipan.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone