Zamknij

Fortepianowy wieczór z Paderewskim na 100-lecie niepodległości

13:44, 02.08.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę, 5 sierpnia, o godz. 19 w amfiteatrze przy Operze Nova w koncercie z cyklu Rzeka Muzyki odbędzie się recital fortepianowy Jakuba Kuszlika, który wprowadzi melomanów w klimat słynnego koncertu Ignacego Jana Paderewskiego w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Inspiracją dla scenariusza kolejnego koncertu z cyklu Rzeka Muzyki jest 100-lecie niepodległości Polski i postać słynnego Polaka, utalentowanego pianisty i interpretatora utworów Chopina i Liszta, ale również wybitnego kompozytora Ignacego Jana Paderewskiego. Koncert nad rzeką przybliży sylwetkę człowieka i muzyka, ale przede wszystkim wielkiego patrioty, któremu tak bardzo leżało na sercu  odzyskanie przez Polskę niepodległości. Konferansjerzy przypomną fakty znane i nieznane z życia Paderewskiego, a za fortepianem usiądzie Jakub Kuszlik - laureat II nagrody X Międzynarodowego Konkursu im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. 

Jakub Kuszlik  jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Swoje umiejętności doskonalił także na warsztatach, prowadzonych przez m. in. Arie Vardi, Kevina Kennera, Bernda Goetzke, Bruno Canino. II nagroda w Konkursie im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy jest jego największym osiągnięciem, ale otrzymał również liczne nagrody specjalne, m. in. za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina oraz za najlepsze wykonanie utworu I. J. Paderewskiego w finale konkursu. Jest także laureatem licznych konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich (m. in. Międzynarodowego Konkursu "Artur Rubinstein im memoriam" w Bydgoszczy, Międzynarodowego Konkursu im. M. Moszkowskiego w Kielcach, Konkursu Pianistycznego im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku). W 2015 r. otrzymał tytuł laureata Estrady Młodych oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego na 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Występował także na 71. Międzynarodowym Festiwalu im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju.

W programie koncertu znajdą się m.in. utwory Paderewskiego: Legenda As-dur op. 16 nr 1,  Menuet G-dur op. 14 nr 1, Au soir A-dur op. 10 nr 1, Scherzino B-dur op. 10 nr 3, Polonez H-dur op. 9 nr 6.  Jakub Kuszlik zinterpretuje także wybrane utwory Chopina i Liszta.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone