Zamknij

"Fontanna muzyki" przy fontannie Potop. Śpiew, taniec i letni deszcz

19:09, 04.08.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Cztery koncerty z cyklu "Fontanna muzyki" odbędą się w sierpniowe soboty przy fontannie Potop. Na pierwszy bydgoszczanie przyszli z parasolami, ale nie by chronić się przed słońcem, ale przed deszczem. Najwierniejsi entuzjaści plenerowych koncertów oklaskiwali Emilię Mikołajczyk, Zuzannę Szary i Mateusza Eckerta, którzy zaśpiewali słynne arie muzyki operowej i operetkowej.

Koncerty muzyki klasycznej w plenerowej formie mają w naszym mieście rzeszę entuzjastów. Nawet dzisiaj najwierniejszych fanów nie odstraszyły ciężkie burzowe chmury. Oczekiwany od dawna przelotny deszcz wzbogacił tylko wyjątkową symbolikę festiwalu "Fontanna Muzyki". Słynne arie oper i operetek w wykonaniu w wykonaniu Emilii Mikołajczyk - sopran, Zuzanny Szary - sopran, Mateusza Eckerta - baryton przy zanikającym deszczu i szumie fontanny Potop zabrzmiały wyjątkowo fascynująco. Śpiewakom na fortepianie akompaniowała  Justyna Jakubowska, a muzyce towarzyszył ekspresyjny taniec w wykonaniu mistrzów  ze Szkoły Tańca Bailamos.

Przed nami jeszcze trzy koncerty: 11 sierpnia - muzyka filmowa w wykonaniu muzyków z Poznania - motywy muzyczne z najbardziej popularnych filmów kina światowego i polskiego, 18 sierpnia - koncert musicalowy w wykonaniu solistów teatru Roma z Warszawy pod kierunkiem Dariusza Kordka i 25 sierpnia - „Wiedeńska Gala Operetki: przetańczyć całą noc” w wykonaniu zespołu Artes Ensemble.

Koncerty w ramach festiwalu „Fontanna Muzyki” współfinansowane są z budżetu miasta Bydgoszczy, a organizuje je Stowarzyszenie Odbudowy Bydgoskiej Fontanny Potop.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone