Zamknij

W Rzece Muzyki najsłynniejsze francuskie piosenki o miłości zaśpiewa Jan Jakub Należyty

12:50, 08.08.2018 | i
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie nadesłane przez organizatora koncertu

W niedzielę, 12 sierpnia, o godz. 19 w amfiteatrze przy Operze Nova w koncercie z cyklu Rzeka Muzyki piosenki o miłości Brela, Aznavoura, Bécaud zaśpiewa Jan Jakub Należyty.

W recitalu Jana Jakuba Należytego usłyszymy najsłynniejsze francuskie piosenki o miłości z repertuaru Jacquesa Brela, Charlesa Aznavoura, Gilberta Bécauda. Urodzonemu w Nakle nad Notecią bardowi towarzyszyć będą Dorota Wasilewska (piano, wokal), Robert Kuśmierski (akordeon) iPaweł Goleń (kontrabas, gitara)

Jan Jakub Należyty zadebiutował na XX Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1983 roku, gdzie zdobył nagrodę Grand Prix im. Karola Musioła za wykonanie piosenki „Zawód Clowna”. Okrzyknięto go wtedy odkryciem i nietuzinkową osobowością estradową. Dwa lata później został laureatem II miejsca w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Piosenki do jego tekstów maja w swym repertuarze Jacek Wójcicki, Beata Rybotycka, Ewa Błaszczyk, Emilian Kamiński, do jego słów śpiewał Zbigniew Wodecki. Artysta napisał wiele hitów teatralnych, m.in.: „Andropauza męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedź na Klimakterium”, „Andropauza 2, czyli męska rzecz być z kobietą”, „Dieta cud - komedia odchudzająca”, „3 x łóżko”. Jest pomysłodawcą Teatru Komedia Kraków, którego spektakle prezentowane są gościnnie na scenach w całej Polsce ( JJN i jego teatr za tę działalność zostali właśnie uhonorowani wyróżnieniem Teraz Polska). Dla Teatru Kamienica w Warszawie napisał „Mojego dzikusa”, monodram „Ta cisza to ja” oraz „Piękne panie i panowie” - montaż przedwojennych utworów kabaretowych, a dla Teatru Dramatycznego w Białymstoku „Baby blues albo zachcianki”.

(i)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone