Zamknij

Znamy finalistów konkursu o Strzałę Łuczniczki

14:43, 14.05.2017 | was
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Jacek Nowacki

Jury konkursu na Bydgoską Literacką Nagrodę Roku 2016 „Strzała Łuczniczki”  zakończyło pierwszy etap konkursu i wyłoniło listę książek nominowanych do nagrody.

 

W tym roku  do konkursu o Strzałę Łuczniczki zgłoszono 32 książki. Jury w składzie prof. Anna Nasiłowska, prof. dr hab. Arkadiusz Morawiec oraz dr hab. Dariusz Nowacki dokonało pierwszej selekcji. Na placu boju pozostało sześć książek. W kategorii poezja o prestiżową miejską nagrodę literacką powalczą tomiki : „Modlitwy przerywane”  Wojciecha Banacha,  „Złota źrenica” Dariusza Tomasza Lebiody i „Instrukcja zabicia ptaka”  Bartłomieja Siwca.

Wśród autorów książek nominowanych w kategorii proza i eseistyka znajduje się Krzysztof Derdowski, dwukrotny laureat Strzały Łuczniczki (w 2003 i 2012 roku). W tym roku do konkursu  została zgłoszona  jego złożona z dwóch minipowieści książka pt. „Plac Wolności”. Rywalizować z psychologiczno-obyczajową  prozą Derdowskiego  będą: „Psycho Killer” Karoliny Sałdeckiej-Kielak i zbiór minitraktatów „Kto to widział”  Miłosza Waligórskiego, stanowiących prozę poetycką.

W finale konkursu znalazły się dwa albumy Wydawnictwa Pejzaż: „100 lat lotnictwa w Bydgoszczy” oraz „Źródło i dziedzictwo. Bazylika Prymasowska Gniezno”. Szansę na Strzałę Łuczniczki w kategorii poziom edytorski ma również wydany przez Galerię Autorską album „Bydgoszcz zapomniana Jerzego Riegla”.

Wręczanie Strzał Łuczniczki (replik oryginalnej strzały ze stojącej w parku Kochanowskiego rzeźby Łuczniczki) odbywa się tradycyjnie na początku czerwca.

(was)
REKLAMA

Komentarze (1)

K.K.

0 0

A gdzie Trzeciakowski i Częstochowski ? 20:13, 14.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018