Zamknij

W niedzielę w Rzece Muzyki jazz na cygańską nutę

13:00, 11.08.2017 | i
REKLAMA
Skomentuj

Gypsy Swing Quartet z Siergiejem Wowkotrubem wystąpi w niedzielnym (13 sierpnia o godz. 19) koncercie z cyklu "Rzeka Muzyki" w amfiteatrze Opery Nova.

Na repertuar “Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet” składają się nie tylko standardy gypsy swingu, inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappellego, ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki dostarczy słuchaczom koncertu nad rzeką wielu pozytywnych wibracji, bowiem jak zapewniają organizatorzy tego wydarzenia, koncerty zespołu Siergieja Wowkotruba to "prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze".

W mistrzowskiej grze Siergieja Wowkotruba  mocno wyczuwalne są emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Siergiejowi na scenie będą towarzyszyć: Sebastian Ruciński (gitara), Tomasz Wójcik (gitara), Piotr Górka (kontrabas) – wszyscy są absolwentami Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.  Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych. Muzycy są laureatami wielu prestiżowych konkursów jazzowych, między innymi "Debiut w Jazzie Tradycyjnym" (Warszawa, 2005) oraz "Złotej Tarki" (OJM, Iława 2006). Wypracowali swój styl grania na instrumentach w oparciu o klasyków stylu swingowo–jazzowego.

(i)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018