Zamknij

Salon Maturzystów, czyli wszystko o maturze w 2018 roku

04:48, 13.09.2017 | j
REKLAMA
Skomentuj

Co roku w szesnastu polskich miastach akademickich odbywa się Salon Maturzystów Perspektywy. W tym roku maturzyści regionu przyjadą do Bydgoszczy.

Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów Perspektywy 2016 odbył się na UMK w Toruniu. W tym roku wszystkiego na temat przyszłorocznych matur będą mogli uczniowie ostatnich klas liceów i techników  dowiedzieć się na UTP w Bydgoszczy.

Przez dwa dni, 14-15 września, eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku będą omawiali zakres tematyczny matur z wielu przedmiotów. Oni najlepiej wiedzą, z czym maturzyści sobie nie radzą i co sprawia im największy kłopot.

- Matura to naprawdę przełomowy moment w życiu i warto zrobić wszystko, aby wypadła jak najlepiej – podkreśla Irena Łaguna, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. - Nasi eksperci przygotowali prezentacje na temat przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii, WOS. Znajomość wymagań i procedur z pewnością ułatwi podjęcie przemyślanych decyzji, a dobre decyzje przełożą się na udany egzamin.

Jednocześnie Salon Maturzystów to miejsce, gdzie matura „spotyka się” ze studiami. Maturzyści mogą porozmawiać z przedstawicielami uczelni z całego kraju, poznać ofertę szkół wyższych, nowe kierunki, warunki studiowania, perspektywy zatrudnienia. To pomaga w podjęciu decyzji dotyczących dalszego kształcenia.

Tegoroczny Salon Maturzystów odbył się już w kilku miastach, m.in. na Politechnice Warszawskiej, Uniwersytecie  Warmińsko-Mazurskim czy Politechnice Poznańskiej i wszędzie przyciągnął prawdziwie tłumy.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy zaprasza maturzystów 2018  do Audytorium Novum przy ul. Prof. Kaliskiego w dniach od 14-15 września w godz. 8.30-15.00.

(j)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© bydgoszcz24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018